Marcin Nowak 25.09.2011

Wisła Kraków wygrała po emocjonującym spotkaniu

Wisła Kraków wygrała z Ruchem Chorzów 3:2 w meczu 8. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Było to czwarte zwycięstwo "Białej Gwiazdy" z rzędu.
Wisła Kraków - Ruch ChorzówWisła Kraków - Ruch Chorzówfot. Daniel Gołda/Wisła Kraków
  • Tomas Jirsak z Wisły mówił po meczu, że najważniejsze są trzy punkty
  • David Biton bardzo się cieszył z goli kolegów z drużyny
  • Trener Ruchu Waldemar Fornalik mimo porażki chwalił postawę swoich podopiecznych

Wisła bardzo szybko straciła kontuzjowanych Patryka Małeckiego i Maora Meliksona, których zastąpili Ivica Iliev i Tomas Jirsak. Pod koniec nudnej pierwszej połowy bramkę dla gospodarzy zdobył niezawodny ostatnio David Biton. Świetnie dośrodkował z prawej strony Marko Jovanovic, Matko Perdijic zdołał jeszcze dotknąć piłki, ale trafiła ona do Bitona, który najpierw trafił w poprzeczkę, a potem skutecznie dobił do siatki.

Mecz się ożywił w drugiej połowie, w której kibice zobaczyli cztery gole. W 56. minucie po rzucie rożnym Igor Lewczuk głową zdobył wyrównującego gola.

Kwadrans później Radosław Sobolewski zagrał prostopadle w kierunki bramki Ruchu, Ivica Iliev przedłużył do Andraza Kirma, a ten ostatni ograł bramkarza chorzowian i skierował piłkę do siatki. Kilka minut później znów był remis - Maciej Jankowski wykorzystał sytuację sam na sam z Sergeiem Pereiką.

Na ten cios krakowianie odpowiedzieli w 82. minucie. Po krótko rozegranym rzucie rożnym Kirm dośrodkował w pole karne, a Junior Diaz głową strzelił zwycięskiego gola. Chorzowianie, w których szeregach wystąpił w końcówce ciepło witany przez krakowską publiczność były piłkarz Wisły Marek Zieńczuk, mieli jeszcze okazje do wyrównania, ale wynik już nie uległ zmianie.

Wisła Kraków - Ruch Chorzów 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 David Biton (42), 1:1 Igor Lewczuk (56-głową), 2:1 Andraz Kirm (71), 2:2 Maciej Jankowski (75), 3:2 Junior Diaz (82-głową).

Żółta kartka - Wisła Kraków: Kew Jaliens. Ruch Chorzów: Gabor Straka, Marek Zieńczuk.

Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 16 280.

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Marko Jovanovic, Kew Jaliens, Osman Chavez, Junior Diaz - Patryk Małecki (15. Ivica Iliev), Radosław Sobolewski, Gervasio Nunez, Maor Melikson (27. Tomas Jirsak), Andraz Kirm (87. Dragan Paljic) - David Biton.

Ruch Chorzów: Matko Perdijic - Igor Lewczuk, Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Marek Szyndrowski - Wojciech Grzyb (68. Marek Zieńczuk), Marcin Malinowski, Gabor Straka (86. Paweł Abbott), Maciej Jankowski, Łukasz Janoszka - Arkadiusz Piech (79. Paweł Lisowski).

Wyniki meczów 8. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2011-09-23:
Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3:1 (2:0)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

2011-09-24:
PGE GKS Bełchatów - Legia Warszawa 0:2 (0:0)
KGHM Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:1)
Górnik Zabrze - Cracovia Kraków 0:1 (0:0)

2011-09-25:
Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok 4:2 (1:1)

Pozostałe mecze kolejki
2011-09-26:
Polonia Warszawa - Korona Kielce (18.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16.PGE GKS Bełchatów 8 1 1 6 8-12 4 -4

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze