Aneta Hołówek 01.01.2012

Pierwszy gol na polskim boisku padł o 12.21

Pierwsza drużyna piłkarzy Cracovii pokonała drużynę "Pasów" z Młodej Ekstraklasy 2:1 (1:1) w tradycyjnym meczu noworocznym w Krakowie.
Dawid SargaDawid Sarga fot.PAP/EPA/Jacek Bednarczyk
  • Kuba Niziński PR Kraków o pierwszym polskim golu w 2012

Pierwszą bramkę w 2012 roku, o godz. 12.21, zdobył Dawid Sarga. Gola na żywo obejrzało ponad trzy tysiące widzów.

- Ten gol jest dla mnie niesamowitym wyczynem. Jestem wychowankiem krakowskiegoklubu, gram tu już 12 lat. W noworocznym spotkaniu wystąpiłem po raz drugi - powiedział Sarga, który bramkę dla zespołu Młodej Ekstraklasy zdobył w 14. minucie meczu (grano 2x25 minut).

Gole dla pierwszej drużyny "Pasów" uzyskali Mateusz Bartczak (25+1) i Tomasz Siemieniec (45-karny).

Historia noworocznych spotkań "Pasów" narodziła się przypadkowo - w 1923 lub 1924 roku kilku piłkarzy postanowiło zakończyć sylwestrową noc grą w piłkę. Jeden z nich zaproponował, by zagrać na stadionie i od tego czasu zawodnicy pojawiają się na boisku w samo południe Nowego Roku.