Logo Polskiego Radia
POSŁUCHAJ
PolskieRadio 24
Kamil Starczyk 05.08.2019

Anna Kwiecień: całe Pismo Święte można uznać za mowę nienawiści, to nadinterpretacja

- Jeszcze nie było takiej sytuacji jak dzisiaj - taki zmasowany atak na Kościół, na kapłanów, na wiarę, na nasze wartości - mówi posłanka PiS Anna Kwiecień w rozmowie z Polskim Radiem 24. Polityk odniosła się także do zwolnienia pracownika sieci IKEA.
Posłuchaj
  • 05.08.19 Anna Kwiecień: Zmasowany atak na Kościół, na kapłanów, na wiarę, na nasze wartości
Czytaj także

O atakach na Kościół, katolików i słowach abp Jędraszewskiego mówiła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Kwiecień w rozmowie z Polskim Radiem 24. Polityk odczytuje jego wopowiedź w kontekście działań środowisk wrogich Kościołowi, których ataki w ostatnim czasie stały się szczególnie dotkliwe.

Prezydent: abp Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka. Mówił o ideologii
pap jędraszewski 1200.jpg
Prezydent: abp Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka. Mówił o ideologii

Anna Kwiecień: Zmasowany atak na Kościół, kapłanów, wiarę i wartości w Polsce

Posłanka została zapytana o ostrą wypowiedź abp Jędraszewskiego, w której nazwał on środowiska promujące ideologię LGBT "tęczową zarazą". Jak stwierdziła, odczytuje ją nie jako wyraz nienawiści wobec osób homoseksualnych, ale jako odpór wobec "fali nienawiści", jaka przybiera w całej Polsce.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Wypowiedź abp Jędraszewskiego. Komentarze publicystów

Anna Kwiecień wyraziła opinię, że w Polsce nie są zagrożone prawa mniejszości, za to granice wolności słowa są przesuwane przez środowisko LGBT. Jej zdaniem sposób wyrażania sprzeciwu wobec Kościoła przez te osoby jest obraźliwy dla osób wierzących, za to każda forma krytyki wobec ich działań uznawana jest za mowę nienawiści.

Przykładem podanym przez posłankę była między innymi głośna sprawa pracownika IKEI zwolnionego za cytowanie pisma świętego. Zapytana, czy wybrane przez niego cytaty nie powinny zostać uznane za mowę nienawiści, nie zgodziła się.

 - Całe Pismo Święte można uznać za podżeganie do nienawiści. Ja uważam, że to jest absolutnie nadinterpretacja - podkreśliła.

PiS z większością konstytucyjną?

Prócz spraw światopoglądowych, posłanka PiS mówiła także o pomyśle zmiany konstytucji, który w weekend przedstawił prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Polityk podkreśliła, że konsytucja z 1997 roku jest kompromisem, który nie zadowala wszystkich Polaków, i który w niektórych aspektach w niejasny sposób rozstrzyga o kompetencjach ministrów, rządu i prezydenta.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] Marek Pęk: debata konstytucyjna jest niewątpliwie dopiero przed nami

Anna Kwiecień zaznaczyła jednak, że aby zmienić konstytucję, najpierw trzeba mieć większość w Sejmie, która na to pozwoli.

 - Mamy ambicje, żeby rządzić nie tylko tę kadencję, nawet nie przyszłą kadencję, ale co najmniej przez kolejne 8 lat. Liczymy na to, że dobra zmiana będzie trwała, i że w przyszłości przyjdzie moment, że będziemy w stanie dokonać zmian w konstytucji - wyjaśniła posłanka PiS.

Rozmowę prowadził Krzysztof Świątek.

***

Data emisji: 05.08.2019

Godzina emisji: 17:15

PR24/jmo