Paweł Klocek 24.06.2011

Polacy z kłopotami pokonali Portoryko

Polscy siatkarze nie bez problemów pokonali zespół z Portoryko w meczu Ligi Światowej rozgrywanym w Płocku.
Polska - PortorykoPolska - Portoryko fot. PAP/Marcin Bednarski

Dla Polaków jest to piąte zwycięstwo w tych rozgrywkach. Na wyjeździe Polacy dwukrotnie gładko wygali z Portoryko po 3:0. Tym razem na początku polska drużyna miała sporo problemów z rywalami i pierwszego seta po zaciętej końcówce przegrała 24:26.

W drugim Polacy także nie potrafili zdobyć wystarczająco dużej przewagi i druga część także zakończyła się dużymi emocjami. W efekcie polscy siatkarzy wygrali 28:26 i doprowadzili do remisu w setach.

W kolejnych partiach polski zespół zyskiwał coraz większą przewagę i miał coraz mniej problemów. W efekcie set trzeci i czwarty zakończył się zwycięstwem Polski do 22 oraz do 17 i cały mecz Polacy wygrali 3:1.

W polskim zespole najskuteczniejszy był Bartosz Kurek, który zdobył 30 punktów, z czego 23 z ataku. 23 punkty zaliczył Zbigniew Bartman.

W sobotę rozegrany zostanie drugi mecz tych drużyn. Początek o godzinie 17.00.

Po meczu powiedzieli:

Michał Bąkiewicz (kapitan polskiej kadry): Spodziewaliśmy się, że czeka nas trudny mecz. U siebie zdecydowanie nie wykorzystali swojego potencjału i wiedzieliśmy, że mogą zagrać lepiej. Mamy świadomość, że sobotni pojedynek będzie na podobnym poziomie.

Andrea Anastasi (trener polskiej kadry): To nie był najlepszy mecz dla nas. Portoryko zagrało naprawdę dobrze, ale najważniejsze jest, że wygraliśmy. W pierwszym secie popełniliśmy aż dziesięć niewymuszonych błędów, a to znaczna ilość.

Hector Soto (kapitan Portoryko): Dobrze rozpoczęliśmy, zrobiliśmy to co mieliśmy - zminimalizowaliśmy własne błędy. W miarę rozwoju spotkania przeciwnicy przycisnęli nas zagrywką i mieliśmy problem w przyjęciu. Stajemy się lepsi, ale nie wystarczyło to jeszcze na Polaków.

Carlos Cardona (trener Portoryko): Mecz był trudny, popełniliśmy znowu mnóstwo własnych błędów. Musimy zagrać lepiej na siatce, by móc nawiązać walkę z polskim zespołem.

Polska - Portoryko 3:1 (24:25, 28:26, 25:22, 25:17)

Polska: Piotr Nowakowski (1), Bartosz Kurek (30), Zbigniew Bartman (23), Michał Kubiak (5), Łukasz Żygadło (1), Marcin Możdżonek (9) i Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Grzegorz Kosok (4), Paweł Woicki, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak (2).

Portoryko: Jose Rivera (9), Juan Figueroa (17), Roberto Muniz (9), Angel Perez, Enrique Escalante (3), Hector Soto (28) i Gregorry Berrios (libero) oraz Jean Carlos Ortiz, Fernando Morales, Daniel Erazo, Sequiel Sanchez (1).