Marcin Nowak 23.04.2011

Majka zakończyła pierwsze zawody w RPA

Bohaterka serwisu 600 dni do Londynu Maja Włoszczowska zajęła 8. miejsce w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w kolarstwie górskim.
Maja WłoszczowskaMaja Włoszczowskafot. majawloszczowska.pl

Na trasie w południowoafrykańskim Pietermaritzburgu najlepsza okazała się Chinka Ren Chengyuan, która o minutę i 6 sekund pokonała Francuzkę Julie Bresset oraz o dwie minuty i 18 sekund Rosjankę Irinę Kalentiewą.

Maja Włoszczowska, aktualna mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska, straciła do zwyciężczyni 5 minut i 26 sekund. Na metę dojechała tuż za złotą medalistką z Pekinu, Niemką Sabine Spitz. W zawodach startowały dwie inne Polki. Anna Szafraniec zajęła 22. miejsce, a Magdalena Sadłecka - 34. miejsce.

Znakomicie spisała się za to Paula Gorycka w rywalizacji zawodniczek poniżej 23 roku życia. Polka wywalczyła drugą lokatę, ustępując jedynie Norweżce Elisabeth Sveum.

Z kolei wśród zawodników do 23 lat Marek Konwa uplasował się na 3., Piotr Brzózka na 7., a Kornel Osicki - na 14. miejscu.

Zawody Pucharu Świata w RPA były pierwszymi z siedmiu, zaplanowanych na ten sezon. Kolejne - za miesiąc w brytyjskim Yorkshire.

34. Magdalena Sadłecka (Polska) 13.03

600 dni do Londynu to specjalny serwis przygotowany przez Informacyjną Agencję Radiową, Polskieradio.pl i Program III Polskiego Radia. Dziennikarze Polskiego Radia "monitorują" przygotowania piątki znanych polskich sportowców. Oprócz Mai Włoszczowskiej są to: Monika Pyrek - wicemistrzyni świata w skoku o tyczce, Marek Kolbowicz - mistrz świata i mistrz olimpijski w wioślarstwie, Michał Ruciak - mistrz Europy w siatkówce i Marek Plawgo - wicemistrz Europy i brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 400 metrów przez płotki.