Aneta Hołówek 28.02.2011

Zjechali na krechę

Na stoku w Tatrzańskiej Łomnicy odbył się Zjazd na Krechę 2011. Miłośnicy szybkiej jazdy tłumnie rywalizowali o miano najszybszego.

Słoneczna pogoda i perfekcyjnie przygotowany tor jazdy stały się tłem dla triumfu Michała Kłusaka z Kościeliska, który pokonał 255 konkurentów, a całą trasę w niecałe trzy minuty.

Start zawodów Zjazd na Krechę wyznaczono przy stacji kolejki przy Łomnickim Stawie. W tym roku zawodnicy rywalizowali na nowej, nie wszystkim znanej trasie.

Według uczestników tegorocznego, Zjazdu na Krechę, trasa była przede wszystkim znacznie szybsza niż ta na Kasprowym Wierchu. Podczas przejazdów próbnych, najszybsi uzyskiwali prędkości bliskie 130 km/h.

Wśród snowboardzistów zwyciężył znany również z poprzedniej serii „Superman”, czyli przebrany za superbohatera - Józef Gąsienica-Gładczan.

Dobrątaktyką wykazała się pierwsza na mecie snowboardzistka: w trakcie masowanego biegu do sprzętu, drobna Zuzanna Smykała z Chorzowa biegła za narciarzem o dość sporych gabarytach. Dzięki temu szybciej przedarła się przez tłum zwodników i błyskawicznie zjechała w dół.

Zwycięstwo wśród kobiet odnotowała narciarka Karolina Klimek.

Pierwsza edycja zawodów Red Bull Zjazd na Krechę odbyła się w 2009 roku. Wówczas trasa finałowa przebiegała z Kasprowego Wierchu do Kuźnic.

Tegoroczna edycja, z powodów technicznych, została zorganizowana na Słowacji, a pomimo to nie brakowało chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji.