Paweł Gawlik 28.02.2011

Król i Bom snowboardowymi mistrzami Polski

Snowboardziści klubu sportowego F2 dawidek team.pl Zakopane Aleksandra Król i Oskar Bom zdobyli złote medale mistrzostw Polski w slalomie gigancie równoległym.
snowboardsnowboard fot. VANOC/COVAN

Na stoku narciarskim Jurgów-Hawrań rywalizowało ponad 60 zawodniczek i zawodników.

- Trasa została przygotowana bardzo dobrze według wszystkich wytycznych FIS. Nie powstydziliby się jej nawet organizatorzy FIS Race czy Pucharu Europy. Do tego była piękna pogoda - poinformowała Małgorzata Pietrucha z biura Polskiego Związku Snowboardu.

Dominowali reprezentanci powstałego w grudniu 2004 roku klubu F2 dawidek team.pl, którzy w poniedziałek wywalczyli trzy medale. Twórcą i założycielem grupy jest Paweł Dawidek, w przeszłości mistrz kraju w slalomie, akademicki mistrz Polski w gigancie, uczestnik zawodów o Puchar Świata i Europy.