Marcin Nowak 21.01.2012

Justyna Kowalczyk znów lepsza od Bjoergen

Justyna Kowalczyk wygrała w estońskiej Otepaeae bieg sprinterski techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata. Marit Bjoergen była druga.
Justyna KowalczykJustyna Kowalczyk fot. IAR
  • Asystent trenera Aleksandra Wierietielnego - Rafał Węgrzyn bardzo chwalił Polkę za wspaniałą walkę z rywalkami
  • W niedzielę zawodniczki będą rywalizowały w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną. Trener Węgrzyn zapewnia, że wszystko do jutrzejszego biegu jest już przygotowane

Polka po pasjonującym finiszu o 0,1 s wyprzedziła Norweżkę Marit Bjoergen. Trzecia była Rosjanka Natalia Matwiejewa - 0,9 s straty.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczna Aleksandra Wierietielnego zmniejszyła stratę do prowadzącej w klasyfikacji generalnej PŚ Bjoergen. Norweżka ma obecnie o 82 punkty więcej od Kowalczyk.

Justyna Kowalczyk po raz 40. stanęła na podium zawodów Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Estońska miejscowość jest wyjątkowo szczęśliwa dla podopiecznej trenera Aleksandra Wierietielnego. To właśnie tam po raz pierwszy zajęła miejsce na podium pucharowych zawodów 7 stycznia 2006 roku, kiedy była trzecia na 10 km techniką klasyczną. Rok później w tej samej konkurencji odniosła w Otepaeae swoje pierwsze zwycięstwo.