Aneta Hołówek 19.01.2013

Alpejski PŚ - Włoch Christof Innerhofer wygrał zjazd

Włoch Christof Innerhofer wygrał w szwajcarskim Wengen zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Pozostałe miejsca na podium zajęli Austriacy: drugi był Klaus Kroell tracąc 0,30, a trzeci Hannes Reichelt (+0,76).

Nie startował lider klasyfikacji generalnej PŚ Austriak Marcel Hirscher, a wicelider Norweg Aksel Lund Svindal wypadł z trasy i przejazdu nie ukończył.
W piątek prowadzący po zjeździe do superkombinacji Innerhofer w slalomie uzyskał dopiero 22. czas i ostatecznie został sklasyfikowany na piątej pozycji; zwyciężył 21-letni Francuz Alexis Pinturault.
28-letni Innerhofer, mistrz świata w supergigancie, odniósł w sobotę piąte w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ, w tym trzecie w zjeździe (pierwsze w grudniu 2008 roku we włoskim Bormio). Jest drugim Włochem, który był najlepszy na klasycznej trasie Lauberhorn w Wengen (najdłuższa ze wszystkich zjazdowych w PŚ - 4415 m długości). Jako pierwszy triumfował tam w 1997 roku Kristian Ghedina.
Najszybszym zawodnikiem okazał się Francuz Johan Clarey, któremu zmierzono prędkość 161,9 km/h. To najlepszy wynik uzyskany w 46-letniej historii Pucharu Świata. W dolnym odcinku Clarey popełnił jednak błędy i został sklasyfikowany na piątej lokacie, ze stratą 1.17 do zwycięzcy.