Raport Białoruś

Grodno: 7 uczniów z Białorusi pojedzie na Olimpiadę Polonistyczną do Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 14:33
Profesor Anna Kieżuń z Uniwersytetu w Białymstoku, będąca szefową jury konkursu, ma nadzieję, że uczestnicy z Białorusi wykażą się na międzynarodowej olimpiadzie w Warszawie.
Audio
  • Olimpiada polonistyczna. Relacja Włodzimierza Paca z Grodna (IAR)
Siedmiu uczniów z Białorusi pojedzie na Olimpiadę Polonistyczną do Polski. W Grodnie zakończyła się XXVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego. W niebieskiej marynarce: zwycięzca finału w Grodnie
Siedmiu uczniów z Białorusi pojedzie na Olimpiadę Polonistyczną do Polski. W Grodnie zakończyła się XXVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego. W niebieskiej marynarce: zwycięzca finału w Grodnie Foto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

7 uczniów z Białorusi pojedzie na Olimpiadę Polonistyczną do Polski. W Grodnie zakończyła się XXVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego. 


GALERIA
galolimp1.jpg
Olimpiada w Grodnie: zdjęcia

Olimpiadę Polonistyczną na Białorusi wygrał Arsienij Radkiewicz, uczeń 10 klasy Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Grodnie. - Wyrosłem w otoczeniu polskim. A testy z pierwszego etapu Olimpiady w sumie nie były trudne - mówił Polskiemu Radiu. 

- Co roku mamy grupę większą lub mniejszą uczestników zawodów. I w tym roku na pierwszych eliminacjach gościliśmy 41 osób - mówiła profesor Anna Kieżuń.

Wszyscy finaliści konkursu uzyskali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Olimpiadę zorganizowała Polska Macierz Szkolna na Białorusi przy wsparciu Konsulatu Generalnego w Grodnie i Wspólnoty Polskiej.

IAR/agkm 

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Białoruś KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Kaziuki w Grodnie. Palma grodzieńska to dziś wielka rzadkość: niewielu umie ją przygotować

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 12:00
W Grodnie odbywają się Kaziuki. Jarmark odpustowy twórców ludowych, organizowany w dniu świętego Kazimierza został odrodzony 17 lat temu przez Związek Polaków na Białorusi. Z czasem zwyczaj organizowania Kaziuków przejęły również lokalne władze. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Nieznana na Białorusi historia". Polskie książki w Mińsku

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2018 13:41
W stolicy Białorusi, Mińsku, ostatni dzień 25. Międzynarodowych Targów Książki. Stoisko polskie cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na różnorodność oferowanych wydań. Szczególne miejsce na półkach zajęły książki związane z historią Polski, często nieznaną czytelnikom za naszą wschodnią granicą. 
rozwiń zwiń