Czarne plamy są białe

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2013 22:00
W środę w "Notatniku Dwójki" gościem będzie Karolina Cicha - piosenkarka, aktorka, kompozytorka. Porozmawiamy z nią o jej płycie "Do ludożerców", na której wykonuje - do własnej muzyki - wiersze i fragmenty poematów Tadeusza Różewicza.
Karolina Cicha
Karolina Cicha Foto: mat. prasowe

Pretekstem do spotkania są przypadające 9 października urodziny Tadeusza Różewicza. Jak pisze artystka o swojej muzyce: "Różewicz jakiego chciałam pokazać to Różewicz ponowoczesny, apokaliptyczny-komiczny, Różewicz ironiczny i liryczny".

>>> Tadeusz Różewicz w Radiach Wolności

Karolina Cicha - wokalistka, kompozytorka, aktorka, multiinstrumentalista. W latach 2005-2009 związana była z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych “GARDZIENICE" jako odtwórczyni tytułowych ról w spektaklach "Elekra" i "Ifigenia w A…" Zadebiutowała płytowo albumem "GAJCY!" wydanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego. W roku 2010 nagrała płytę "WWW.WAWA2010.PL" także wydaną przez Muzeum Powstania Warszawskiego z własnymi aranżacjami piosenek o Warszawie (na płycie wystąpili m.in. Czesław Śpiewa, Mamadou Diouf, Titus, T. Budzyński, T. Tymański). W tym samym roku pojawił się krążek "Do ludożerców" z muzyką do tekstów Tadeusza Różewicza. Ostatnio wydała autorski album "Miękkie maszyny".

Na audycję zaprasza Dorota Gacek.

9 października (środa), godz. 15.00

Zobacz więcej na temat: poezja Tadeusz Różewicz
Czytaj także

"Diabły Pendereckiego chodziły za mną 30 lat"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2013 18:00
- Penderecki otarł się o faszyzm i żył w komunizmie. Inkwizycja nie pali dziś ludzi na stosach, ale ten utwór jest aktualny jako akt oskarżenia przeciw totalitaryzmom i autorytarnej władzy - mówił w Dwójce Keith Warner, reżyser nowej wersji "Diabłów z Loudun" w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Szekspir jest najwspanialszym librecistą baletowym"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2013 17:19
- Czytając "Hamleta" chciałem skupić się na ciszy między słowami. Właśnie ona napędza mój tok myślenia - mówił w Dwójce choreograf Jacek Tyski, twórca spektaklu baletowego na motywach dramatu Szekspira w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej.
rozwiń zwiń