10 lat bez Darii Trafankowskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 21:30
Środowy "Sezon na Dwójkę" poświęcimy znakomitej aktorce, która odeszła w 2004 roku.
Daria Trafankowska w spektaklu Teatru Telewizji na podstawie opowiadań Hanny Krall Druga matka, 1999
Daria Trafankowska w spektaklu Teatru Telewizji na podstawie opowiadań Hanny Krall "Druga matka", 1999Foto: TVP/PAP, Ireneusz Sobieszczuk

W 1979 roku Daria Trafankowska ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od tamtej pory związana była ze scenami warszawskimi: Teatrem Pantomimy, Teatrze Narodowym, a następnie z Powszechnym. Stworzyła także szereg niezapomnianych kreacji telewizyjnych, prowadziła teleturniej edukacyjny dla dzieci "Szalone liczby" oraz pracowała jako dziennikarka radiowa (m.in. w Rozgłośni Harcerskiej).

W "Sezonie na Dwójkę" aktorkę będą wspominać Jej przyjaciele z teatru i filmu: Dorota Landowska, Piotr Machalica i Jacek Braciak. Zaprasza Jacek Wakar.

9 kwietnia (środa), godz. 18.00-19.00

mm/bch

Zobacz więcej na temat: aktorzy FILM TEATR telewizja
Czytaj także

Adam Woronowicz: mój tygrysek przyszedł zbyt późno

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 05:02
- Gdyby rola tygryska w sztuce "Ach, jak cudowna jest Panama!" pojawiła się na początku mojej aktorskiej drogi, to pewnie zrobiłbym furorę - opowiada aktor w wywiadzie udzielonym Jedynce z okazji jego 40. urodzin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Olgierd Łukaszewicz: widzowie teatrów – organizujcie się!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 16:00
– Publiczności - popierajcie swoje teatry! – apelował w Międzynarodowym Dniu Teatru wybitny aktor i prezes Związku Artystów Scen Polskich, który zapowiedział w Dwójce, że niebawem ustąpi miejsca na tym stanowisku jednemu z młodszych kolegów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jerzy Trela: przynajmniej jednego człowieka czegoś w życiu nauczyłem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2014 20:37
Nauka związana jest z kwestią Adolfa z "Dziadów", który wybitny polski aktor wygłaszał w teatrze podczas programu "Monologi". Złożyły się na niego utwory Adama Mickiewicza, Stanisława Wyspiańskiego i Cypriana Kamila Norwida, w legendarnych spektaklach Konrada Swinarskiego i Jerzego Grzegorzewskiego.
rozwiń zwiń