Ai Weiwei. Chińskie spojrzenie na sztukę

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 10:48
Artysta, kurator i architekt, współtwórca Stadionu Narodowego w Pekinie. W ubiegłą niedzielę Muzeum Sztuki Nowoczesnej otworzyło jego instalację w Parku Rzeźby na warszawskim Bródnie. Bohaterem "O wszystkim z kulturą” będzie Ai Weiwei.
Ai Weiwei na tle swojego projektu zatytułowanego Świątynia
Ai Weiwei na tle swojego projektu zatytułowanego "Świątynia"Foto: PAP ARCHIWUM/ TOBIAS HASE

Pretekstem do rozmowy z dr Marcinem Jacobym, specjalistą  w dziedzinie historii i teorii chińskiej sztuki dawnej, oraz z Sebastianem Cichockim, zastępcą dyrektora Muzeum Sztuki Nowoczesnej, jest nie tylko instalacja w Parku Rzeźby, lecz także film "Podejrzany: Ai Weiwei" oraz akcja, podczas której zakopano wykonaną przez arytystę replikę chińskiej wazy z XIV w.

Jakie jest znaczenie sztuki Aia Weiweia w ojczyźnie, a jakie rozumienie jej w innych kontekstach kulturowych? O tym w audycji "O wszystkim z kulturą", na którą zaprasza Paweł Siwek.
15 lipca (wtorek), godz. 18.00-19.00
pp/jp

Zobacz więcej na temat: Chiny SZTUKA
Czytaj także

SB wobec KUL-u. Trzy drogi

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 18:00
- Nie napisałem książki o tym, że ojciec Krąpiec donosił na przyjaciół. To historia trzech postaci w bardzo różny sposób związanych z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz ze Służbą Bezpieczeństwa. Opis trzech diametralnie odmiennych postaw wobec komunizmu - mówił w Dwójce Dariusz Rosiak, którego książka "Wielka odmowa" wzbudziła ostatnio spore kontrowersje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie wcielenia Zbigniewa Zapasiewicza

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 19:00
– Wybitny aktor, który do perfekcji opanował sztukę transformacji – w Dwójce, w dniu 5. rocznicy śmierci Zbigniewa Zapasiewicza, wspominali go Janusz Majcherek, Andrzej Kołodyński, Maciej Englert i Janusz Zaorski.
rozwiń zwiń