Gitarowy bunt przeciw systemowi lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2014 09:28
W rocznicę stanu wojennego zapraszamy na opowieść o kontestacji PRL przez muzyków rockowych.
Świętem polskiego rocka w latach 80. był festiwal w Jarocinie. Dla wielu młodych zespołów była to jedyna okazja by dotrzeć ze swoją muzyką do szerszego grona ludzi.
Świętem polskiego rocka w latach 80. był festiwal w Jarocinie. Dla wielu młodych zespołów była to jedyna okazja by dotrzeć ze swoją muzyką do szerszego grona ludzi.Foto: PAP/Wojciech Kryński

O tym, jak opresyjna rzeczywistosć lat 80. wpływała na twórczość młodych gitarowych zespołów i o tym, jakie piętno odcisnął na nich stan wojenny, opowiedzą legendarni muzycy: Lech Janerka (Klaus Mitffoch), Krzysztof Grabowski (Dezerter) i Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk (KSU). Głos zabiorą także Maciej Chmiel (dziennikarz, menedżer Dezertera), Grzegorz Brzozowicz (dziennikarz muzyczny).
***
Na audycję zapraszamy w sobotę (13.12) w godzinach 19.00-20.00. Program poprowadzą Aldona Łaniewska-Wołłk i Bartosz Panek.

bch

Zobacz więcej na temat: Jarocin punk Rock
Czytaj także

Farben Lehre: przed każdym koncertem cenzura sprawdzała nasze piosenki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2014 06:11
Cenzura to nie jedyna przeszkoda, która stanęła na drodze punkowego zespołu w pierwszych latach działalności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co stało się z perkusistą Tiltu? Śladami "Lutra" powrót do lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 21:00
- Na początku tamtej dekady wyjechał do Amsterdamu, gdzie zamknął "rozdział punkowy" i zajął się pisaniem scenariuszy filmowych - opowiadał w Dwójce Darek Błaszczyk, autor słuchowiska "Pasażer Luter". Ponoć Jacek Lenartowicz został też miłośnikiem opery...
rozwiń zwiń