Jaka jest specyfika polskiego hejterstwa?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2015 15:21
W audycji "O wszystkim z kulturą" zajmiemy się problemem nienawiści w sieci. Z czego wynika potrzeba tzw. hejtu?
Anonimowość, jaką pozornie daje internet, sprawia, że wiele osób decyduje się napisać komentarze, na jakie by się nie zdecydowało w realnym życiu
Anonimowość, jaką pozornie daje internet, sprawia, że wiele osób decyduje się napisać komentarze, na jakie by się nie zdecydowało w realnym życiuFoto: Pixabay/tigerlily713

Natężenie hejtu, które obserwujemy w ostatnich tygodniach, dotyczyło ludzkich tragedii i wzmogło się, gdy umarła blogerka modowa, gdy w wypadku zginął syn popularnego dziennikarza i prezentera, gdy Polska przyjmuje ludzi zagrożonych wojną.

Czy hejt to tylko wyraz nieufności i kompleksów? Wyraz postnowoczesnej ostentacji a rebour?

Czy każdy hejt jest mową nienawiści? Jaka jest skala zjawiska w Polsce? Czy przeradza się w czynne napaści na osoby należące do mniejszości? Ostatni raport MSW stwierdza, że cudzoziemcy są narażeni na ataki powodowane nienawiścią. Czy prawo może poradzić sobie z hejtem w internecie i na ulicy?

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w poniedziałek (17.08) w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Bartosz Panek.

bch/jp

Zobacz więcej na temat: internet przestępczość
Czytaj także

Głównym celem cyberprzestępców w 2014 roku były...

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2015 20:42
Jak wynika z raportu Cisco 2015 Annual Security Report, w ubiegłym roku głównym celem cyberprzestępców były firmy farmaceutyczne, chemiczne i lotnicze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Myślę więc nie ślę". Ruszyła kampania przeciwko sekstingowi

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2015 09:03
"Sweet-focia" bez ubrania, wrzucona do Internetu lub nawet przesłana bliskiej osobie, może stać się powodem poważnych problemów. Przypomina o tym Fundacja Dzieci Niczyje w kampanii "Myślę więc nie ślę".
rozwiń zwiń