Telewizja: kłamstwo czy prawda ekranu?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2016 11:00
O sile przekazu, manipulacji w telewizji i jej roli w demokracji rozmawiamy w audycji "Innymi słowy".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Telewizja wraz z rozwojem internetu przestała być jedynym tak silnym opiniotwórczym medium, ale nadal poprzez różnorodność środków, jakie stosuje w opisie świata, ma duży wpływ na kształtowanie rzeczywistości społeczno-politycznej. Jednak czy w istocie jest rzetelnym narzędziem opisu wydarzeń i procesów? A może kreatorem naszych wyobrażeń o świecie? Ułatwia jego zrozumienie czy utrudnia, dając nam jedynie złudzenie, że wiele o nim wiemy? Jakimi zasadami posługują się twórcy serwisów informacyjnych, wybierając to, o czym trzeba powiedzieć? Czego od telewizji oczekują jej odbiorcy? Dlaczego to właśnie telewizja jest oskarżana o manipulowanie? Jaka jest jej przyszłość?

Gośćmi kolejnej debaty z cyklu "Innymi słowy" są: aktorka, pisarka i felietonistka Joanna Szczepkowska; prof. Andrzej Zybertowicz - socjolog, publicysta, doradca społeczny Prezydenta RP; medioznawca i historyk dr Tomasz Gackowki oraz dziennikarz Jarosław Gugała.

Problematykę dyskusji zarysuje i podsumuje dr Marek Kochan, a debatę prowadzą Barbara Schabowska oraz Tomasz Kempski.

Zapraszamy na debatę w cyklu "Innymi słowy" w paśmie "Przestrzenie kultury" - w niedzielę (24.04) w godz. 12.00-13.00.

mm/gs

Zobacz więcej na temat: media polityka telewizja
Czytaj także

Drapać czy polerować pomniki bohaterów?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2016 16:00
- Jestem krytyczna wobec myślenia o historii poprzez bohaterów i autorytety - mówiła w Dwójce dr Agnieszka Mrozik. - A co, jeśli faktycznie pojawiła się postać, która odmieniła losy danej społeczności? - odpowiadał w Dwójce Bronisław Wildstein.
rozwiń zwiń