Z Alkiem Pietrzakiem przed kinową premierą

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 15:24
"Poranek Dwójki" odwiedzi ceniony reżyser młodego pokolenia i opowie o swoim krótkometrażowym obrazie "Ja i mój tata", który trafi do kin w najbliższy piątek.
Plakat promocyjny filmu Alka Pietrzaka
Plakat promocyjny filmu Alka PietrzakaFoto: mat. promocyjne

Główny bohater filmu opiekuje się cierpiącym na chorobę Alzhaimera ojcem Edwardem. Syn chce zbliżyć się do niego i lepiej go poznać, z każdym dniem zostaje coraz mniej czasu.

Na spotkanie z Alkiem Pietrzakiem zapraszamy o 8.10 (transmisja wideo).

Tomasz Ziętek 1200.jpg
Tomasz Ziętek: do kina trafiłem przez śpiew

Ponadto w audycji:

  • o 7.50 wysłuchamy relacji z gali wręczenia nagród Fryderyki 2018. Wieczór uświetnią występy Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyr. Michała Klauzy, Chóru Narodowego Forum Muzyki pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny, Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyr. Lilianny Stawarz oraz Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza.
  • o 8.50 zaprosimy Państwa do kina Muranów na rozpoczynający się w tym tygodniu 9. Przegląd Nowego Kina Francuskiego.
  • po 9.30 przedstawimy korespondencję Marka Brzezińskiego z Paryża, a przed 10.00 felieton językowy Bartka Chacińskiego oraz relację z Nowego Sącza, gdzie rozpoczęły się przesłuchania w ramach I Międzynarodowego Konkursu Duetów Organowych.

Naszą Płytą Tygodnia jest album z fragmentami dzieł scenicznych Bernsteina: musicali "West Side Story" i "On The Town" a także operetki "Candide".

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę. Najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania książki PIW.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (17.04) w godzinach 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko/jp

Zobacz więcej na temat: film polski kino
Czytaj także

"Wojciech Has używał wyobraźni plastycznej, by opowiadać o świecie"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 07:00
- Tak wybierał fabuły, żeby dostarczały mu one okazji do tworzenia filmów wizyjnych, ale nie służyło to tylko efektownym zderzeniom czy rozwiązaniom plastycznym, ale opowieści o świecie, swoistej stylistyce Hasa pełnej melancholii - mówił o kinie słynnego reżysera prof. Tadeusz Lubelski.
rozwiń zwiń