Sztuka świata zamknięta w 18 tomach

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2013 09:00
Dokładnie 21 sierpnia ukazał się 18 tom, kończący wydawaną przez wydawnictwo Arkady od 25 lat serię "Sztuka świata". Właśnie sztuce świata zarówno w odniesieniu do serii, jak i również jej roli w procesie cywilizacyjnym, poświęcony był środowy Sezon na Dwójkę.
Fragment okładki książki Sztuka świata
Fragment okładki książki "Sztuka świata"Foto: wyd. Arkady

Jest największą i najpiękniejszą w Polsce serią wydawniczą o sztuce. Do dziś jest podstawowym podręcznikiem akademickim wszystkich szkół artystycznych, z którego korzystają tysiące studentów i historyków sztuki.
Czy dowiemy się z niej co łączy sztukę świata na przestrzeni dziejów, w różnych szerokościach geograficznych? Co Michał Anioł, Rembrandt, Picasso, Abakanowicz mają wspólnego ze sztuką starożytnego Egiptu albo Mezopotamii? A przede wszystkim: Czy bez sztuki można żyć?
O tym dowiedzieliśmy się od prof. Anny Lewickiej-Morawskiej, Marka Świcy, Moniki Małkowskiej i Tadeusza Deptuły.
Audycję przygotowała Hanna Maria Giza.
21 sierpnia (środa)

Zobacz więcej na temat: SZTUKA
Czytaj także

Bioart – sztuka poza człowiekiem

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2013 20:30
Rozmowę z filozofem Wolfgangiem Welschem oraz Michałem Brzezińskim – artystą tworzącym sztukę wpisującą się w nurt bioartu – przeprowadziła Barbara Schabowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studio Munka to poligon dla młodych filmowców

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 12:28
- Jesteśmy skłonni ponosić ryzyko artystyczne, większe niż inne studia filmowe w Polsce - mówił w Dwójce Dariusz Gajewski, dyrektor artystyczny Studia Munka, miejsca, w którym młodzi reżyserzy mają szansę zrealizować film w profesjonalnych warunkach.
rozwiń zwiń