Zmieniamy się z Państwem i zmieniamy się dla Państwa. Od jesieni minionego roku Dwójkę można słuchać w jakości cyfrowej. O postępach w dziedzinie cyfryzacji, ale też przyszłości naszej anteny w "Poranku Dwójki” opowiedział prezes zarządu Polskiego Radia S.A. Andrzej Siezieniewski.
>>>W cyfrze Dwójka zabrzmi klarowniej i donośniej <<<
>>>Abonament RTV w 2014 roku<<<
Dwójka w ostatnim czasie staje się radiem coraz bardziej interaktywnym. Do audycji z telefonicznym udziałem słuchaczy dołączyły programy, w których można wziąć udział osobisty. Nasi słuchacze goszczą w takich audycjach, jak "Five o’clock” , "W tyglu kultury” , "Kto słucha nie błądzi” czy "Te wstrętne lektury” .
>>>Dwójka, czyli jednorożce istnieją <<<
>>>Serwisy specjalne Polskiego Radia<<<
W Programie 2 staramy się, by słuchacze "byli zawsze na miejscu". Z naszymi mikrofonami docieramy wszędzie tam, gdzie rozgrywają się największe światowe wydarzenia kulturalne. Na naszej antenie można słuchać unikatowych nagrań koncertów, transmisji z najważniejszych sal i teatrów operowych świata, a także audycji, które zapewniają bezpośredni - i bieżący - kontakt z kulturą.
>>>Z historii radiowej Dwójki<<<
>>>Słuchaj radiowych kanałów specjalnych na moje.polskieradio<<<
Światowy Dzień Radia obchodzony jest od 2012 roku z inicjatywy Hiszpanii, proklamowany przez UNESCO na 36. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 3 listopada 2011 roku. Dzień ten upamiętnia inaugurację działalności rozgłośni Narodów Zjednoczonych, która powstała w 1946 roku. UNESCO chce przez ustanowienie tego dnia zwrócić uwagę na znaczenie radia jako środka komunikacji na świecie, zarówno w krajach rozwiniętych, gdzie stacje radiowe wykorzystują nowe technologie, jak i w krajach rozwijających się, gdzie radio stymuluje rozwój społeczeństwa.
bch/jp