Teatr publiczny według Pawła Demirskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2015 21:04
Gościem Macieja Nowaka w piątkowe popołudnie będzie jeden z najważniejszych dramaturgów młodego pokolenia.
Paweł Demirski. Tytuły jego sztuk - Kiedy przyjdą podpalić dom, to się nie zdziw, Śmierć podatnika, Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów, czy Tęczowa Trybuna 2012 - znakomicie oddają orientację polityczną dramaturga.
Paweł Demirski. Tytuły jego sztuk - "Kiedy przyjdą podpalić dom, to się nie zdziw", "Śmierć podatnika", "Opera gospodarcza dla ładnych pań i zamożnych panów", czy "Tęczowa Trybuna 2012" - znakomicie oddają orientację polityczną dramaturga.Foto: PAP/Newseek/Marcin Kaliński

Nasz gość to twórca o zdecydowanie lewicowych poglądach, związany z redakcją i środowiskiem "Krytyki Politycznej". Jego sztuki dotyczą takich tematów, jak bezrobocie, emigracja, kryzys patriotyzmu czy sytuacji mniejszości seksualnych. Gospodarz programu zaprosi go, jak zwykle, do rozmowy o historii oraz istocie polskiego teatru publicznego.

Na audycję "250 lat teatru publicznego w Polsce" zaprasza - w piątek (16.01) w godz. 15.00-15.30 - Maciej Nowak.

mm/bch

Zobacz więcej na temat: polityka TEATR
Czytaj także

Mamy kryzys wiary w teatr. Czas na rewolucję?

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:30
W 1985 roku pisarka teatralna, eseistka, myślicielka i reżyserka Małgorzata Dziewulska wydała głośną książkę "Teatr zdradzonego przymierza". - Dziś to przymierze może być skrajne różnie rozumiane przez ludzi związanych z teatrem polskim - mówiła autorka. - Niemniej jednak jest hasłem nośnym, choć trudnym do zdefiniowania.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr publiczny w Polsce. Czas odnaleźć globalny kontekst?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 13:29
- Mamy za sobą okres zajmowania się tematami tożsamościowymi. Czas na nową perspektywę - mówił w Dwójce Paweł Wodziński, dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy polski teatr powie jeszcze coś ważnego?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 16:30
– Bardzo często teatr publiczny przestaje realizować misję, a czasem tylko udaje, że porusza ważne kwestie społeczne – mówił recenzent teatralny Witold Mrozek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak robić teatr, będąc na smyczy hegemona?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2015 18:30
- Zmiana roli teatru polega na tym, że on w demokratycznym społeczeństwie pełni ważną funkcję laboratoryjną - mówił w Dwójce prof. Andrzej Leder, filozof kultury.
rozwiń zwiń