Kobiety i duch wolności

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 10:15
W "Rozmowach po zmroku" temat szczególny: czas przełomu ’89 w oczach reportażystek i dokumentalistek.
Warszawa, 4 czerwca 1989, wybory do Sejmu i Senatu. Punkt informacyjny Solidarności przed lokalem Obwodowej Komisji Wyborczej (Pałac Kultury i Nauki) na placu Defilad.
Warszawa, 4 czerwca 1989, wybory do Sejmu i Senatu. Punkt informacyjny Solidarności przed lokalem Obwodowej Komisji Wyborczej (Pałac Kultury i Nauki) na placu Defilad. Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

W studiu Dwójki gościć będziemy Annę Beatę Bohdziewicz, znakomitą fotograf, publicystkę, kuratorkę wystaw; Janinę Jankowską, dziennikarkę i reporterkę radiową, działaczkę opozycji demokratycznej w okresie PRL oraz Lidię Ostałowską,  dziennikarkę i działaczkę społeczną.
Na audycję zaprasza Bartosz Panek.
4 czerwca (środa), godz. 21.30-22.30

jp/bch


Czytaj także

Trzeba wyjechać z Polski, żeby docenić ten kraj

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 13:00
- Jeśli ktoś narzeka, że nic się nie zmieniło od upadku komuny, to mi się z nim nawet nie chce rozmawiać - mówił w Dwójce Tomasz Piotrowski, dziennikarz, pracownik białostockiego oddziału IPN, który w Dwójce wspominał lata polskiej transformacji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janina Jankowska: dla nas 4 czerwca '89 był jak Powstanie Warszawskie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 11:00
- Tyle, że zamiast bronią walczyliśmy kartami do głosowania. W dodatku wygraliśmy - wspominała w Dwójce dziennikarka radiowa, która w czasie słynnych wyborów była szefową dziennikarzy radiowych Komitetu Obywatelskiego "Solidarność".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Izabella Cywińska: nie wyobrażałam sobie, że mogłabym nie głosować

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 16:59
– Przez 25 lat nie udało nam się nauczyć Polaków poczucia tożsamości i wspólnoty. Dziś nie rozumiemy, że, gdy jesteśmy wolni, nasz głos się liczy, choć jest tylko jeden – mówiła w Dwójce Izabella Cywińska, reżyser i minister kultury w rządzie Tadeusza Mazowieckiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Bocheński: po 4 czerwca życie stało się jawne

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2014 15:04
– Chcieliśmy nieco poluzować ustrój, zdobyć trochę swobody. Ku naszemu zdumieniu stało się coś więcej. Zmieniliśmy świat. I to był sens wyborów 4 czerwca 1989 r. – mówił w Dwójce Jacek Bocheński, pisarz, publicysta, współzałożyciel i redaktor naczelny podziemnego pisma "Zapis".
rozwiń zwiń