Unsound Festival

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 16:00
Wśród gwiazd tegorocznej edycji krakowskiego festiwalu znaleźli się między innymi: Nurse With Wound, Deathprod, Księżyc, Zamilska, Leyland Kirby, Mikołaj Trzaska, Robert Hood, Richard Pinhas, Swans oraz The Necks.
Unsound Festival
Foto: materiały promocyjne

W ramach tygodniowej edycji Unsound Festival w Krakowie (12-19 października) odbywa się około 80 koncertów - od kameralnych koncertów muzyki elektronicznej i eksperymentalnej, przez duże koncerty, którym towarzyszą wizualizacje, film, często z udziałem orkiestry, po wielkie imprezy z muzyką klubową. Cechą festiwalu jest również prezentacja projektów zamówionych - specjalnych kolaboracji i premier.
Poza wydarzeniami muzycznymi, program festiwalu obejmuje również program wystaw - instalacji audiowizualnych tworzonych we współpracy z krakowskimi galeriami i muzeami. Odbywa się również program dyskusyjny - pod patronatem mediów polskich lub zagranicznych organizowane są spotkania z artystami, dziennikarzami i kuratorami oraz zamknięte spotkania branżowe.
Program festiwalu tworzony jest w oparciu o wybrany motyw przewodni, czerpiący z kultury i nawiązujący do określonych gatunków i tendencji w muzyce. Wokół tego motywu tworzona jest cała edycja festiwalu w danym roku, co sprawia, że innowacyjny program muzyczny festiwalu posiada określony kształt i kierunek. Motyw ten jest inspiracją dla stworzenia charakterystycznej identyfikacji wizualnej uatrakcyjniającej komunikację festiwalu.
Tematem dwunastej edycji festiwalu Unsound jest "The Dream”. Co to znaczy: “Living The Dream”? "The Dream” to symptom świata, w którym autoekspresja i przeżycia są coraz częściej zapośredniczane i stają się towarem.
"The Dream to akt autokrytyki i namysłu nad własną strategią; chcemy sprowokować dyskusję” – mówi dyrektor artystyczny Unsoundu, Mat Schulz. „Nie chcemy wybrzmieć zupełnie negatywnie, zależy nam raczej na pogłębionym namyśle. Źródła Snu wywodzą się z alternatywnych, a czasem wręcz buntowniczych ruchów artystycznych i społecznych. W trakcie tegorocznej edycji zastanowimy się nad tym, ile zostało z tej wywrotowej energii. Zdajemy sobie sprawę, że zadając to pytanie, poddajemy jednocześnie analizie nasz festiwal i nie obawiamy się odkrycia paradoksów”.

materiały promocyjne/mm

Czytaj także

Filip Berkowicz o Sacrum Profanum: festiwal powinien ewoluować

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 18:34
- Po wielu latach poszukiwań, testowania różnych formuł, mamy nowe otwarcie - mówi Filip Berkowicz, dyrektor festiwalu Sacrum Profanum. W niedzielę (14 września) rozpoczyna się dwunasta edycja tej krakowskiej imprezy.
rozwiń zwiń