Wspierać gazety pełne muzyki popularnej?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2015 19:00
Na polskim rynku pojawiły się ambitne tytuły, które nie zajmują się muzyką poważną ani jazzem, lecz muzyką alternatywną czy elektroniczną. Czy nie należałoby dofinansowywać tego typu pism?
Audio
  • Czy i jak dofinansowywać prasę muzyczną? (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Czy ministerialne programy wspierania czasopism kultury powinny objąć prasę poświęconą muzyce rozrywkowej?
Czy ministerialne programy wspierania czasopism kultury powinny objąć prasę poświęconą muzyce rozrywkowej? Foto: Pixabay/domena publiczna

Jak podkreślali obecni w studiu Dwójki redaktorzy i wydawcy, celem nowej prasy poświęconej muzyce rozrywkowej jest m.in. wyjście poza getto gatunkowe, przełamanie swoistego marazmu. - Odniosłem wrażenie, że dotychczasowe czasopisma obracają się w zaklętym kręgu kilku wydawnictw czy wytwórni, nie wychodząc poza pewien kanon gatunkowy, który już dawno przestał obowiązywać - mówił Łukasz Dunaj, redaktor naczelny "Noise Magazine".

Co nowego oferują pisma takie jak "M/I", "Noise Magazine" i "Gazeta Magnetofonowa"? Jakie wymogi musi spełnić polski papierowy magazyn o muzyce, żeby zabiegać o publiczne dotacje? I dlaczego warto wspierać czasopisma zajmujące się muzyką metalową czy ekstremalną?  

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartek Chaciński

Goście: Jakub Mikołajczyk (wydawca "M/I"), Łukasz Dunaj (redaktor naczelny "Noise Magazine"), Jarek Szubrycht (twórca "Gazety Magnetofonowej")

Data emisji: 23.10.2015

Godzina emisji: 18.00

jp/asz

Czytaj także

Stetoskopy i msza dronowa. Dokąd zmierza nowa muzyka?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 19:00
- Sacrum Profanum pokazuje w tym roku dokonania znanych twórców muzyki rockowej i filmowej, którzy mają swoje "klasyczne" aspiracje i z powodzeniem je realizują - recenzował Jacek Hawryluk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jagoda Szmytka. Kompozytorka tragikomiczna

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2015 22:05
Jagoda Szmytka, rocznik 1982. Od najmłodszych lat była ekscentryczką i z czasem bynajmniej nie klasycznieje.
rozwiń zwiń