Pułapki i zagrożenia patostreamingu

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 15:37
- Dziennikarze nagrywają polityków, rodzice nagrywają nianie opiekujące się dziećmi, pacjenci nagrywają lekarzy. Zjawisko to związane jest z możliwościami technicznymi, łatwością nabywania sprzętu i potrzebą dokumentowania zdarzeń. Natomiast zjawisku publikowania patologicznych treści w internecie przyświeca chęć zyskania popularności - mówiła w Dwójce Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.
Audio
  • Pułapki i zagrożenia patostreamingu (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Shift Drive

W audycji rozmawialiśmy na temat niepokojącego zjawiska zamieszczania w internecie nagrań z patologicznymi treściami. Ostatnio ukazały się najnowsze raporty na temat patostreamingu. Czym on jest? Nie ma jednoznacznej definicji tego, czym są patotreści w sieci. Na ogół składają się na nie filmy zamieszczane w różnych mediach społecznościowych albo transmisje z zachowań łamiących normy społeczne – w skrajnych przypadkach upijanie się do nieprzytomności, przemoc, wyzwiska. Jak przeciwdziałać temu groźnemu zjawisku? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: Ewa Dziemidowicz  (terapeutka z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę), Zuzanna Rudzińska-Bluszcz (autorka raportu na temat patostreamingu)

Data emisji: 27.06.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Czytaj także

Kto w Polsce nosi spodnie, czyli czy grozi nam wojna płci

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 16:18
- Wojna płci to nic nowego, zmianił się tylko jej charakter. Dziś chodzi o redefinicję ról społecznych. Według najnowszych danych coraz więcej młodych wykształconych mężczyzn deklaruje chęć pozostania w domu i zajęcia się dziećmi. Jeszcze dwie dekady temu było to nie do pomyślenia – mówiła w Dwójce dr Małgorzata Stefanowicz z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podział klasowy, czyli ekonomia a kapitał kulturowy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 17:40
- Struktura społeczna składa się z układu relacji, zróżnicowań i nierówności, wśród których najistotniejsze są podziały klasowe związane z sytuacją ekonomiczną. To ogniwo pierwotne wszystkich innych podziałów, ale nie jest jednak tak, że ludzie bogaci są z definicji wyposażeni w największy kapitał kulturowy - mówił w Dwójce prof. Henryk Domański.
rozwiń zwiń