Wszystko na temat pracy filmowców zajmujących się dźwiękiem

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2024 15:46
Gościem środowej audycji  z cyklu "O wszystkim z kulturą" (16.10) będzie Katarzyna Szczerba, realizatorka i reżyserka dźwięku. 
W audycji porozmawiamy m.in. o tym, jak ważnym elementem opowieści filmowych jest dźwięk
W audycji porozmawiamy m.in. o tym, jak ważnym elementem opowieści filmowych jest dźwiękFoto: guruXOX/Shutterstock

Katarzyna Szczerba od wielu lat pracuje nad dźwiękiem w filmach, serialach, dokumentach, współtworzy opowieści audialne, jest doktorantką w Szkole Filmowej w Łodzi. Pracowała przy nagradzanych produkcjach, takich jak: "Pianoforte" Jakuba Piątka, "Komunia" Anny Zameckiej czy "Tyle co nic" Grzegorza Dębowskiego. Współtworzyła także audioseriale: "Spalona ziemia" i "Lodowa przełęcz".

W audycji porozmawiamy o tym, jak ważnym elementem opowieści filmowych jest dźwięk, o kreowaniu wrażenia realności w kinie poprzez dźwięk, o tym, jaką rolę w tworzeniu filmów dokumentalnych pełnią dźwiękowcy.

Inne z tematów, które poruszymy, to: znaczenie najnowszych rozwiązań technologicznych, kreacja w pracy dźwiękowców, a także pozycja kobiet zajmujących się realizacją i reżyserią dźwięku.

***

Na "O wszystkim z kulturą" w środę (16.10) w godz. 19.10-20.00 zaprasza Marta Strzelecka.

pg/am/kmp

Czytaj także

Nikodem Wołk-Łaniewski – dźwięki polskiego filmu

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2016 12:00
Bohaterem "Zapisków ze współczesności" był znakomity reżyser dźwięku, zdobywca nagród za udźwiękowienie takich obrazów, jak "Hallo Szpicbródka", "Pan Tadeusz", "Mój Nikifor" i "Plac Zbawiciela".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"11 minut". Najlepszy film do słuchania w Europie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 11:00
– Jedną ze scen dołożyliśmy do scenariusza tylko ze względu na efekt dźwiękowy – mówił Radosław Ochnio, laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za dźwięk do "11 minut" Jerzego Skolimowskiego.
rozwiń zwiń