The Super Analogue Disc
Za nami kolejna audycji poświęcona ważnym w historii fonografii oficynom. Tym razem powróciliśmy do brzmienia płyt produkowanych przez King Records Co., a konkretnie do wyjątkowej japońskiej serii The Super Analogue Disc. Standardowy nakład tytułu liczył 5000 egzemplarzy, choć zdarzały się większe.
- Mam wrażenie, że ta seria potrzebuje trochę przewodnika, bo te płyty – nie dość, że potwornie drogie, nie ma ich, bo to jest seria zamknięta – mają także zmienione okładki - zaznaczył Przemek Psikuta. - A tam się kryją skarby, utwory z myszką, trochę pod prąd współczesnym.
Analogowe skarby
Seria powstała w latach 80. XX wieku, kiedy świat zachwycał się nagraniami cyfrowymi. - A oni zrobili coś zupełnie pod prąd - podkreślił prowadzący. - A nie działali długo - dodał.
DCz #587 The Super Analogue Disc cz.1. >>>>>
- Nie był to katalog bardzo imponujący, ale właściwie wszystkie pozycje są fantastyczne - ocenił Mieczysław Stoch. - Mają tylko dwie, albo trzy wady, są: drogie, niedostępne i trzecia, najbardziej dotkliwa, nie są jeszcze wszystkie w naszym posiadaniu.
Czytaj też:
120:08 2022_07_30 13_00_05_PR2_Duza_czarna.mp3 DCz #623. The Super Analogue Disc, cz.2. (Duża czarna/Dwójka)
***
Tytuł audycji: Duża czarna (#623)
Prowadził: Przemysław Psikuta
Gość: Mieczysław Stoch
Data emisji: 30.07.2021
Godzina emisji: 13.00