Jak dostać się na letni uniwersytet

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 09:50
W ostatnim czasie coraz więcej uczelni w całej Polsce organizuje specjalne letnie kursy. Czy warto studiować podczas wakacji?
Letnie kursy na wyższych uczelniach rozpoczynają się, kiedy kończy się sesja, i trwają niemal do początku roku akademickiego
Letnie kursy na wyższych uczelniach rozpoczynają się, kiedy kończy się sesja, i trwają niemal do początku roku akademickiegoFoto: Glowimages/East News

O tych letnich edukacyjnych przedsięwzięciach opowiedzą w Dwójce absolwenci: Anna Świerzewska i Mateusz Janowski (Letni Uniwersytet Dyplomacji ) oraz wykładowcy: prof. Michał Obuchowski( Letnia Szkoła Biotechnologii), prof. Marek Rembierz (Letnia Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych), dr Andrzej Wysmołek (Letnia Szkoła Fizyki) oraz dr Piotr Horbatowski (Letnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego).

***

Na "Spotkania po zmroku" zaprasza w czwartek (9.07) w godz. 22.30-23.00 Monika Pilch.

jp/mm

Zobacz więcej na temat: lato studia szkoła
Czytaj także

Norwid jak gra komputerowa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 19:00
- Eligiusz Szymanis powiedział kiedyś, że w przyszłości będziemy analizować utwory Norwida tak, jak dziś analizujemy gry komputerowe typu RPG - mówił w Dwójce poeta Karol Samsel, znawca twórczości wielkiego pisarza.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jądro ciemności" – każdy z nas może być potworem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 18:00
– To moralitet o tym, że sami dla siebie jesteśmy niezwykle nieprzewidywalni. W każdym z nas tkwi zagrożenie bycia Kurtzem – mówił w Dwójce literaturoznawca Karol Samsel o słynnym dziele Josepha Conrada "Jądro ciemności".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Makbet: fatum, determinizm i historyczna mistyfikacja

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 00:00
- Dla mnie to przede wszystkim dramat o tym, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani i przez jakie siły. To obecnie problem bardziej chyba nawet aktualny niż w czasach Szekspira - mówił o "Makbecie" Antoni Libera, jeden z gości audycji "Te wstrętne lektury".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Mistrz i Małgorzata": po co Rosjanom diabły?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 20:00
- To stary wątek nowoczesnej literatury rosyjskiej. W latach 20. tamtejsza inteligencja potrzebowała go by oswoić się z dyktaturą bolszewicką - mówił profesor Adam Pomorski w audycji "Te wstrętne lektury", poświęconej tym razem słynnej powieści Michała Bułhakowa.
rozwiń zwiń