Białoruskie, ukraińskie i polskie "Pieśni Bagien"

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2016 17:16
W "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy Państwa na festiwal "Pieśni Bagien. Poleskie międzyrzecza", który 24 sierpnia rozpocznie się w Woli Wereszczyńskiej koło Urszulina.
Audio
  • O festiwalu "Pieśni Bagien"z Krzysztofem Gorczycą rozmawia Anna Szewczuk (Poranek Dwójki)
  • Z Tobiasem Kochem rozmawia Barbara Schabowska (Poranek Dwójki)
Błota. Polesie - obraz Iwana Szyszkina z 1890 r.
"Błota. Polesie" - obraz Iwana Szyszkina z 1890 r.Foto: wikimedia/domena publiczna

Kameralny festiwal prezentujący muzykę tradycyjną Polesia białoruskiego, ukraińskiego i polskiego, nawiązując do formuły "taborów", tworzy okazję do bliskiego spotkania z wiejskimi śpiewakami i muzykami najstarszego pokolenia, do podjęcia samodzielnej praktyki śpiewu, gry i tańca. Służą temu warsztaty śpiewacze i instrumentalne, spotkania śpiewacze, potańcówki a także możliwość rozmowy z wybitnymi wykonawcami i znawcami poleskiej tradycji muzycznej. O festiwalu "Pieśni Bagien" rozmawialismy z Krzysztofem Gorczycą.

W audycji wysłuchaliśmy równiez krótkiej rozmowy z Tobiasem Kochem, który wystąpi w niedzielę 21 sierpnia na festiwalu "Chopin i jego Europa" w Warszawie. Niemiecki pianista jest jednym z najwszechstronniejszych i najwybitniejszych muzyków swojej generacji, zafascynowanym wyrazowymi możliwościami instrumentów historycznych, takich jak klawesyn, klawikord, fortepian tangentowy, wczesne fortepiano, orfika, organy, fortepian pedałowy i romantyczny fortepian.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emisji: 20.08.2016

Godzina emisji: 6.00-10.00

mc/tj

Czytaj także

Warszawa czyta Wiecha i tańczy foxtrota

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 16:10
- Tematy miejskie budzą duże zainteresowanie wśród mieszkańców stolicy, nawet tych flancowanych, czyli przyjezdnych - mówiła w Dwójce Joanna Remiszewska współorganizatorka wydarzenia "Anawawa. Folklor warszawski dawniej i dziś".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kowale w XXI wieku. Gawędziarze i artyści

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 13:00
- Funkcja kowala się zmienia. Teraz obok kuźni wyrastają galerie - mówił w Dwójce Wiesław Czernic, kowal z Wojciechowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przedłużanie góralskiej tradycji w Chicago

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2016 15:00
– Prawdziwy pijak nie ma przerwy. Prawdziwy muzykant może być niewidziany, ale on gra – mówił Jan Lassak-Helios, skrzypek z Zakopanego, który po latach powrócił z Chicago w rodzinne strony.
rozwiń zwiń