Dwa Teatry 2018. Opowieść o poecie w getcie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 11:05
- Pokazujemy Władysława Szlengla przede wszystkim jako człowiek teatru - mówił Artur Hofman, reżyser "Okna na tamtą stronę", jednego ze spektakli Teatru Telewizji biorących udział w konkursie XVIII Festiwalu Dwa Teatry.
Audio
  • Rozmowa o spektaklu Teatru Telewizji "Okno na tamtą stronę" (Poranek Dwójki)
Władysław Szlengel na tle murów warszawskiego getta
Władysław Szlengel na tle murów warszawskiego gettaFoto: Wikipedia/domena publiczna

Dwa Teatry 1200.jpg
XVIII Festiwal "Dwa Teatry" w Dwójce

"Okno na tamtą stronę" - autorski projekt Artura Hofmana - jest nie tylko opowieścią o Władysławie Szlenglu poprzez jego teksty, ale też artystyczną podróżą po dawnej Warszawie. - Poznajemy jego przedwojenną działalność teatralną, jednocześnie narastanie atmosfery antysemickiej w Europie, odczuwalne również w Polsce. Potem wyjeżdżamy razem z nim do kabaretu gettowego - opowiadał reżyser.

- To, co ci ludzie musieli znieść, to absolutnie niewyobrażalne. A on mimo wszystko każdego dnia wstawał z łóżka, by dać radość ludziom, pisać. Jaką to trzeba mieć siłę - podkreślał drugi z gości audycji, Wojciech Solarz, odtwórca w "Oknie na tamtą stronę" Władysława Szlengla. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Artur Hofman (reżyser), Wojciech Solarz (aktor)

Data emisji: 2.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".


Czytaj także

Sopot: miasto jazzu, literatury i eks-warszawiaków

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2018 16:00
- Zakończenie drugiej wojny światowej oznaczało dla miasta całkowitą wymianę społeczności. Przybyło tu wielu ludzi z Kresów, ale też ze zniszczonej Warszawy – mówiła w Dwójce Karolina Babicz-Kaczmarek, dyrektorka Muzeum Sopotu.
rozwiń zwiń