"Niepodległa dla wszystkich". 26. odsłona Europejskich Dni Dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 17:02
Gościem audycji będzie Agnieszka Szepetiuk-Barańska z Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu. Porozmawiamy o wydarzeniach, których motywem przewodnim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
Plakat Europejskich Dni Dziedzictwa
Plakat Europejskich Dni DziedzictwaFoto: mat. promocyjne

Rok 2018 jest Europejskim Rokiem Dziedzictwa Kulturowego, z tej okazji na terenie całej Europy odbywają się wydarzenia przybliżające i promujące dziedzictwo materialne i niematerialne Starego Kontynentu. Zaplanowane we wrześniu Europejskie Dni Dziedzictwa stanowią część tych obchodów, a setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest ich ważnym elementem. O szczegółach wydarzeń porozmawiamy z naszym gościem o 8.10 (transmisja wideo).

Kielce1.jpg
Legendy, I Brygada, Żeromski. Dwójka w Kielcach

Ponadto w audycji:

  • o 7.50 zaprosimy do Narodowego Czytania wizytą w mieszkaniu Stefana Żeromskiego na Zamku Królewskim w Warszawie,
  • o 8.50 zdamy relację z próby medialnej musicalu "Rodzina Addamsów" z udziałem zespołów Teatru Syrena i Teatru Muzycznego w Poznaniu,
  • o 9.20 relacja z przesłuchań Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych,
  • o 9.30 zaproszenie na Festiwal Czterech Kultur w Łodzi,
  • o 9.45 korespondencja z Wenecji, gdzie trwa Międzynarodowy Festiwal Filmowy.

Zachęcamy Państwa do udziału w konkursie "Pocztówka z wakacji". Wystarczy słuchać Dwójki o 9.15 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę smsem - najciekawszą propozycję nagrodzimy zestawem książek.

Od poniedziałku (3.09) w konkursie "Płyta Tygodnia" do zdobycia jest album "Symfonie" z muzyką Antona Zimmermanna, XVIII wiecznego skrzypka, dyrygenta i kompozytora, urodzonego na Śląsku.

***

Na "Poranek Dwójki" w środę (5.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

mko/jp

Zobacz więcej na temat: niepodległość
Czytaj także

Katowice. Mały Paryż na Śląsku

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 17:00
- Nasze miasto porównywano do stolicy Francji ze względu na bogactwo zapewniane przez przemysł. Podczas budowy budynków pozwalano sobie na bogate artystyczne zdobienia i luksusowe wyposażenia wnętrz – mówiła w Dwójce Anna Syska, historyczka architektury.
rozwiń zwiń