Wciąż o kulturze

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2010 08:26
Kongres Kultury Województwa Śląskiego i podhalański Festiwal Muzyki Kameralnej.
Audio
  • Łucja Ginko nt. Kongresu Kultury Województwa Śląskiego
  • Tadeusz Wielecki o kolejnym koncercie "Warszawskiej Jesieni"
  • Marcin Majchrowski o festiwalu "Muzyka na Szczytach"

W środowym "Poranku Dwójki" zapowiedzieliśmy Kongres Kultury Województwa Śląskiego. Wydarzenie to stanowi kontynuację debaty zapoczątkowanej przez ubiegłoroczny Kongres Kultury Polskiej. W trakcie trzech dni zaprezentowana zostanie panorama kulturalna województwa śląskiego. Przedstawiciele samorządowych instytucji kultury, organizacji pozarządowych, środowiska naukowego, przedsiębiorcy oraz pracownicy jednostek samorządu terytorialnego będą uczestniczyć w debatach, panelach i prezentacjach ukazujących znaczenie kultury w procesie rozwoju społeczno-gospodarczego. O Kongresie opowiadała jego koordynatorka – Łucja Ginko.

Tadeusz Wielecki zaproszał Państwa na dzisiejsze wydarzenia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień", której współorganizatorem jest nasz Program.

Rozmawialiśmy również z Marcinem Majchrowskim, który przysłuchuje się i przygląda wydarzeniom II Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej "Muzyka na Szczytach".

 

Program prowadził Piotr Kędziorek.


Zobacz więcej na temat: POLSKA
Czytaj także

Sezon na Dwójkę: Kongres Kultury Polskiej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2009 16:19
24 września 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kongres Kultury zakończony

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2009 09:50
Podsumowaniami i sesją plenarną "Kultura - kapitał rozwoju" zakończył się VI Kongres Kultury Polskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kultura polska rok po kongresie

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2010 11:44
Czy po głośnym wydarzeniu, jakim był zeszłoroczny Kongres Kultury Polskiej, pozostały jakieś wymierne efekty?
rozwiń zwiń