My i oni

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 17:38
Kreatywność jako metoda przełamywania stereotypów oraz antropologia codzienności jako metoda konfrontacji z "obcym".
Audio
  • O Tzadik Poznań Festiwal 2011 opowiada Tomasz Konwent, koordynator festiwalu
  • Marcin Śliwa opowiada o polsko-niemieckich warsztatach dla pracowników muzeów

W piątkowym "Poranku" rozmawialiśmy z Marcinem Śliwą o polsko-niemieckich warsztatach dla pracowników muzeów. Dwa seminaria – "Muzeum otwarte" i "Antropologia codzienności" – to odpowiedź na potrzebę wyjścia z działaniami muzealnymi poza "biały sześcian" oraz próba uwrażliwienia muzealników na znaczący materiał i potencjał kulturowy, jaki niesie ze sobą codzienność.

W audycji także zaproszenie na Tzadik Poznań Festiwal 2011. W programie znalazły się projekcje filmowe oraz koncerty. O kulisach festiwalu opowiadał nam Tomasz Konwent, koordynator festiwalu. Wystąpią artyści polscy i zagraniczni, zarówno doświadczeni, jak i początkujący - wszyscy zafascynowani bogactwem kultury żydowskiej. Projekcje filmowe będą poprzedzane prelekcją Piotra Foreckiego, politologa z Zakładu Kultury Politycznej Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, który zajmuje się kwestią niepamięci w dialogu polsko-żydowskim i retoryką antysemicką.

Program prowadziła Izabela Żukowska.

Zobacz więcej na temat: kultura żydowska Poznań
Czytaj także

Wędrówki na duchowe pogranicza

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 16:34
Monika Bułaj - podróżniczka i reporterka - opowiadała w Dwójce o swojej pasji odkrywania peryferiów, wędrówkach po ziemiach niczyich, spotkaniach z ludźmi z pogranicza wiar i kultur.
rozwiń zwiń