9 dni, jak 9 kręgów dantejskich...

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:00
W Dwójkowym "Poranku" mówiliśmy o 5. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia". To konkurs przedstawień oraz przegląd prapremier i debiutów w jednym.
Audio
  • Bartosz Szydłowski o Festiwalu Teatralnym "Boska Komedia"
  • Sławomir Czarnecki o koncercie Portrety "kompozytorów"
Burza wg Williama Shakespearea, reż. Maja Kleczewska, Teatr Polski Bydgoszcz
Burza wg Williama Shakespeare'a, reż. Maja Kleczewska, Teatr Polski Bydgoszcz Foto: mat.prasowe/boskakomedia.pl

O imprezie opowiadał Bartosz Szydłowski - reżyser teatralny, szefa nowohuckiego teatru Łaźnia Nowa. Pretekstem spotkania jest rozpoczynający się w środę, Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Boska Komedia". Rozmawialiśmy na ten temat również z Tadeuszem Kornasiem.

Nieco wcześniej odwiedził nas w studiu Sławomir Czarnecki. Kompozytor i członek komisji koncertowej Związku Kompozytorów Polskich zaprosi Państwa na "Portrety kompozytorów", które odbędą się w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie w dniach 5-6 grudnia.

A poza tym w "Poranku Dwójki":  "Słowo na dzień" , "Kalendarium", przegląd prasy, wiadomości kulturalne, zaproszenia na imprezy kulturalne oraz  cykl: "Piosenka z rekomendacją" (wybiera tym razem reżyser Filip Bajon).

Jak zwykle, zapraszaliśmy również  do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia". Arie koncertowe Mozarta śpiewa Olga Pasiecznik z towarzyszeniem Wrocławskiej Orkiestry Barokowej pod dyrekcją Jarosława Thiela. Nowa płyta firmy CD Accord pod patronatem radiowej Dwójki.

Zapraszał Tomasz Szachowski.

5 grudnia (środa)

Czytaj także

Mistrz rosyjskiego teatru we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 13:15
Nazwisko Anatolij Wasiljew zna każdy miłośnik teatru. Już w czwartek i w sobotę będzie okazja, żeby uczestniczyć w otwartych zajęciach laboratoryjnych, które poprowadzi z grupą aktorów z Włoch i Izraela. To kolejne wydarzenie w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Świat miejscem prawdy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oddać swój czas

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 01:01
Rozmowa dotyczyła dramatu współczesnego i współczesności w dramacie.
rozwiń zwiń