Wystawą Cezarego Bodzianowskiego Muzeum Sztuki w Łodzi otwiera po dwóch latach remontu swoją starą siedzibę. Prezentowany artysta dał się poznać przede wszystkim jako autor drobnych, niekiedy ledwo zauważalnych interwencji, na krótką chwilę zaburzających naturalny bieg codziennego życia i wprowadzających weń element absurdalnej, anarchizującej poezji.
Tego rodzaju interwencji, realizowanych od połowy lat dziewięćdziesiątych, artysta ma na swym koncie ponad tysiąc. Większość działań Bodzianowskiego, przez samego artystę nazywanych "zdarzeniami”, rozgrywa się w miejscach publicznych, czasem także w tych związanych ze sztuką – galeriach, muzeach. Jednak część z nich odbywa się w przestrzeniach prywatnych, a szeroka publiczność dowiaduje się o nich dzięki fotograficznej lub filmowej dokumentacji autorstwa Moniki Chojnickiej.
Ekspozycja będzie stanowić pierwszą próbę podsumowania dotychczasowego dorobku artysty. Wystawa nie ma na celu wyczerpującego skatalogowania jego działań. Demonstruje różne strategie, jakimi Bodzianowski posługuje się w swojej grze z rzeczywistością. Przede wszystkim ma prowokować pytania o to, jaki jest status rzeczywistości w jego sztuce oraz o relację jego autorskiego "ja” z tym, co zewnętrzne.
Wystawa rozpoczęła się 26 kwietnia i potrwa do 4 sierpnia.
W audycji ponadto recenzje teatralne Jacka Wakara - "Podróż zimowa" Elfriede Jelinek w Teatrze Polskim w Bydgoszczy, reżyseruje Maja Kleczewska, a także podsumowanie Warszawskich Spotkań Teatralnych.