Lutofuzje, czyli Lutosławski w wersji alternatywnej i tanecznej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 18:00
- Za punkt wyjścia wzięliśmy sobie formę III Symfonii, która ma wszystkie charakterystyczne elementy dla muzyki Lutosławskiego, a które postanowiliśmy wykorzystać do pewnego rodzaju przetworzeń - mówił w Dwójce Jerzy Rogiewicz zaangażowany w projekt Lutofuzje "V/Told Radical Dance Experience".
Audio
  • Violetta Łabanow, Marcin Masecki, Jerzy Rogiewicz oraz Tomasz Pokrzywiński opowiadają o II edycji Lutofuzji (Poranek Dwójki)
  • Relacja Katarzyny Hagmajer Kwiatek z wręczenia Nagrody Wolności Słowa na Zamku Królewskim (Poranek Dwójki)
  • Antoni Wit podsumowuje swoją pracę na stanowisku dyrektora Filharmonii Narodowej - relacja Anny Skulskiej (Poranek Dwójki)
  • Anna Seniuk rekomenduje piosenkę w wykonaniu Ewy Konstancji Bułhak (Poranek Dwójki)
Marcin Masecki
Marcin MaseckiFoto: mat. prasowe

9 czerwca w Lublinie będzie można usłyszeć drugą odsłonę Lutofuzji. Sety didżejskie zaprezentują Papa Zura i Envee, a specjalny live-act wykona trio muzyków: Marcin Masecki, Jerzy Rogiewicz, Marcin Lenarczyk (DJ Lenar).

O projekcie Lutofuzje w "Poranku Dwójki" opowiadali prezes fundacji "Muzyka jest dla wszystkich" Violetta Łabanow, pianista Marcin Masecki, perkusista Jerzy Rogiewicz oraz wiolonczelista Tomasz Pokrzywiński.

W środowym "Poranku Dwójki" słuchaliśmy także relacji Katarzyny Hagmajer-Kwiatek z uroczystości wręczenia Nagrody Wolności Słowa. Wyróżnienie zostało przyznane po raz pierwszy. Nagrodę wręczył Lech Wałęsa oraz Prezydent International Association of Press Clubs. Częścią uroczystości był pierwszy publiczny pokaz fragmentów filmu "Wałęsa" oraz spotkanie z Andrzejem Wajdą, który opowiadał o cenzurze słowa w kinematografii polskiej w czasach PRL-u.

W programie audycji znalazł się również materiał Anny Skulskiej z konferencji Filharmonii Narodowej, która podsumowała kończący się sezon artystyczny 2012/2013.

W cyklu "Piosenka z rekomendacją" swoje ulubione utwory polecała Anny Seniuk.

5 czerwca (środa)

Czytaj także

Odnaleziony rękopis. Czekał w pożółkłej kopercie

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2013 09:00
Wszystko zaczęło się w 1959 roku, gdy na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu legendarni już dziś Tadeusz i Irena Byrscy przygotowywali premierę sztuki "Nie igra się z miłością" Alfreda de Musset’a.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Huczny rok Witolda Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 19:06
Ponad 120 wydarzeń w 59 miastach, w 24 krajach - to bilans prawie czterech pierwszych miesięcy Roku Lutosławskiego. Święto jednego z najważniejszych polskich kompozytorów potrwa do stycznia przyszłego roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Chłopeckiego spotkania z Lutosławskim

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2013 10:20
Joann Grotkowska i Marcin Majchrowski zapraszają na kolejną odsłonę cyklu "Droga do piękna", przygotowanego w związku z setną rocznicą urodzin Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

60 procent badanych nie wie kim był sławny Polak

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 17:19
Jeden z najsłynniejszych polskich kompozytorów pozostaje nieznany ponad połowie Polaków. Obchodzony w 100. rocznicę urodzin rok muzyka jest dobrą okazją do zapoznania się z jego twórczością.
rozwiń zwiń