WspółKongres Kultury. Jaka jest przyszłość kultury w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2024 13:36
W "Poranku Dwójki" porozmawiamy o współKongresie Kultury. To wydarzenie, w trakcie którego przedstawiciele różnych środowisk kultury będą mieli szansę porozmawiać o tym, co ważne w kulturze - jej przyszłości i obszarach kluczowych dla jej rozwoju.
WspółKongres Kultury to okazja, by rozmawiać o kluczowych obszarach dla rozwoju polskiej kultury
WspółKongres Kultury to okazja, by rozmawiać o kluczowych obszarach dla rozwoju polskiej kulturyFoto: Mat. pras.

Przed nami jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w branży kultury. 7-9 listopada w PKiN oraz Teatrze Dramatycznym w Warszawie przedstawiciele różnych środowisk kultury będą mieli szansę porozmawiać o tym, co ważne w kulturze - jej przyszłości i obszarach kluczowych dla jej rozwoju.

Wydarzenie jest organizowane z inicjatywy strony społecznej przy wsparciu strony rządowej jako forum. W ciągu trzech dni odbędzie się 30 debat - 10 plenarnych i 20 panelowych. Rozmowy plenarne będą dotyczyć m.in. decentralizacji, czyli nowego podziału kompetencji w zarządzaniu kulturą, polityki kulturalnej i dostępności kultury w odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata i potrzeby społeczności lokalnych.

Organizatorzy zapraszają do wspólnego tworzenia współKongresu Kultury – nie tylko uczestnictwa w jego obradach, ale także w jego programowaniu. Trwa rejestracja na wydarzenia. Do 8 września można zgłosić swoją propozycję tematu debaty panelowej. A o szczegółach w Poranku Dwójki opowiedzą: Anna Ruszczyńska, dyrektorka Centrum Informacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Pan Taras Gembik - członek Rady Programowej Kongresu.

Początek spotkania o godzinie 9.15.

Ponadto w audycji:

  • relacja z Festiwalu Filmowego w Wenecji,
  • cykl Virtuozki, Primadonny, Divy.

***

Na "Poranek Dwójki" w poniedziałek (2.09) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.


Zobacz więcej na temat: Paweł Siwek
Czytaj także

Szymon Nehring: dzięki Festiwalowi Chopin i jego Europa wykonawstwo historyczne poszło do przodu

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2024 10:00
- Granie na instrumencie historycznym jest bardzo inspirujące. Budowa tych instrumentów pozwala na nieco głębszy dźwięk, na większą kantylenę w budowaniu frazy. Każdy pianista, który interpretuje Chopina, powinien się z nimi zetknąć - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Szymon Nehring. Pianistę będzie można usłyszeć podczas 20. odsłony Festiwalu Chopin i jego Europa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe władze PISF. Karolina Rozwód: podejmujemy decyzje w dialogu ze środowiskiem

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2024 11:53
Na początku lipca Karolina Rozwód została wytypowana na nową dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na antenie Programu 2 Polskiego Radia nowa szefowa tej instytucji zdradziła jakimi kryteriami będzie kierował się instytut za jej rządów. Uchyliła również kulisy m.in. typowania polskiego kandydata do Oscara.
rozwiń zwiń