Międzynarodowy Dzień Tańca

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2014 21:00
O kondycji tej dyscypliny sztuki - w kontekście protestu artystów Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu - rozmawialiśmy we wtorkowej audycji "Wybieram Dwójkę"
Audio
  • Protest artystów Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Jaka jest kondycja polskiej sztuki tańca? (Wybieram Dwójkę)
  • Nagroda Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy dla prof. Marii Poprzęckiej (Wybieram Dwójkę)
  • "Artyści wobec Majdanu" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (Wybieram Dwójkę)
  • Jacek Marczyński recenzuje spektakl "Miłość do trzech pomarańczy" w Operze Krakowskiej (Wybieram Dwójkę)
Międzynarodowy Dzień Tańca
Foto: Glow Images/East News

Opowiedzieliśmy także o Nagrodzie Krytyki Artystycznej im. Jerzego Stajudy, którą w tym roku otrzymała prof. Maria Poprzęcka "za całokształt działalności jako historyczka i krytyczka sztuki, wielki autorytet w tej dziedzinie".

Ponadto zapowiedzieliśmy spotkanie "Artyści wobec Majdanu" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a Jacek Marczyński zrecenzował spektakl "Miłość do trzech pomarańczy" w Operze Krakowskiej.

Program "Wybieram Dwójkę" prowadził Adam Suprynowicz.

mc

Zobacz więcej na temat: Poznań TEATR Ukraina
Czytaj także

Czy świat potrzebuje kulturowego bojkotu Rosji?

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 14:00
Jak w obecnej sytuacji politycznej ma wyglądać współpraca kulturalna pomiędzy Polską a Rosją? - Zwłaszcza teraz nie możemy odcinać Rosjanom dostępu do "świeżego powietrza" - mówiła w Dwójce Agnieszka Lubomira-Piotrowska. - Najgorsze jest tworzenie iluzji, że jest normalnie - ripostował Antoni Libera.
rozwiń zwiń