Horror sąsiedzki. Premiera słuchowiska "Bliźniak"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 15:00
Dwójka zaprasza na nowe słuchowisko Pawła Mossakowskiego, frapującą opowieść o koszmarze sąsiedzkiego życia…
Joanna Jeżewska, która w słuchowisku Bliźniak wcieli się w rolę Justyny Hiczewskiej
Joanna Jeżewska, która w słuchowisku "Bliźniak" wcieli się w rolę Justyny HiczewskiejFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

Bohaterami słuchowiska są Justyna i Henryk Hiczewscy, którzy 12 lat temu przenieśli się z Warszawy na wieś i zamieszkali w bliźniaku. Ich sąsiadami było do niedawna małżeństwo Górzańskich, z którym nasi bohaterowie nie utrzymywali bliższych kontaktów. Górzańscy sprzedali swoją połówkę bliźniaka jakiemuś małżeństwu z Niechodzina.

Hiczewscy (on - profesor socjologii, ona - psycholog w poradni dziecięcej) postanawiają nawiązać bliższą znajomość z nowymi lokatorami - zapraszają ich do siebie na kolację. Okazuje się, że połówkę bliźniaka kupiła pewna kobieta dla swojej córki Beaty i jej męża Edka. Edek aktualnie jest bezrobotnym alkoholikiem, wcześniej grywał w zespole na weselach i dyskotekach. Beata też nie pracuje – zajmuje się wychowaniem dziecka. Oboje właściwie są na utrzymaniu matki Beaty, u której do niedawna od 7 lat mieszkali.

Od wspomnianej kolacji zaczyna się koszmar Hiczewskich...

"Bliźniak" Pawła Mossakowskiego

Reżyseria: Waldemar Modestowicz, opracowanie muzycznie: Renata Baszun, realizacja: Maciej Kubera.

Występują: Jarosław Gajewski (Henryk), Joanna Jeżewska (Justyna), Tomasz Borkowski (Edek), Olga Sarzyńska (Beata), Piotr Kozłowski (Witek), Zbigniew Konopka (Klient), Krzysztof Stelmaszyk (Grzegorz), Irena Kownas (Kazia), Robert Jarociński (Kierowca), Andrzej Mastalerz (Policjant 1), Wojciech Żołądkowicz (Policjant 2)

***

Na premierę w "Wieczorze ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (7.11) w godz. 19.00-20.30.

jp/mm

Zobacz więcej na temat: premiera Teatr Polskiego Radia
Czytaj także

Obrzędy i namiętności, czyli nowy "Pan Tadeusz"

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 13:34
- To jest pejzaż postaci i charakterów, ludzkich starań i namiętności. Bez tego nie ma "Pana Tadeusza" - mówił Mikołaj Grabowski, reżyser nowej radiowej adaptacji Mickiewiczowskiego poematu.
rozwiń zwiń