Ta wybitna formacja wykonuje utwory ludowe trubadurów i minstreli, ormiańskich kompozytorów, a także pieśni ludowe innych narodów. Występy zespołu są transmitowane w telewizji publicznej i ormiańskim radiu. Członkami grupy byli w przeszłości m.in. Levon Madoyan i Vache Hovsepyan, którzy są założycielami oficjalnej szkoły gry na duduku. Grupa koncertowała z wielkim powodzeniem dosłownie na całym świecie.
Lider zespołu wokalista Ruben Matevosyan dał tysiące koncertów w każdym zakątku globu. Od 1990 roku wykłada w Państwowym Konserwatorium Muzycznym w Armenii. Od 1999 roku jest również prezesem Związku Muzyków Ormiańskich. Powszechnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych śpiewaków w swoim kraju. Wystąpił również w kilku ormiańskich filmach. Niemal równie doświadczeni, a z pewnością obdarzeni równie wielkimi talentami i wrażliwością na piękno muzyki, są pozostali członkowie aktualnego składu zespołu.
Brzmienie grupy opiera się na subtelnej, harmonijnej współpracy fascynująco brzmiącego wokalisty z instrumentalistami. Wśród instrumentów dominuje oczywiście magicznie zmysłowe brzmienie duduka, na którym gra kilkoro muzyków. W tle pojawiają się też inne instrumenty dęte oraz strunowe (wśród nich kanun).
Twórczość Aram Merangulyan Folk Instruments Ensemble odwołuje się do przepięknej i bardzo bogatej, wielowiekowej ormiańskiej tradycji. Występ zespołu będzie zapewne należał do najbardziej emocjonujących podczas całego festiwalu.
Skład:
Ruben Matevosyan – śpiew
Arsen Grigoryan – duduk
Harutyun Karapetyan – perkusja
Arsen Kostanyan – duduk, piszczałka
Armenak Sargsyan – duduk, piszczałka, obój, zurna
Elizaveta Makaryan – kanun (qanun)