Chiny według Michała Boyma

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 19:00
W audycji "Słuchaj świata" porozmawiamy o europejskim pionierze sinologii, który w 1643 roku wyruszył na wyprawę misyjną do Chin i aż do śmierci w 1659 roku w Kuangsi poznawał język, kulturę i cywilizację chińską.
Wielki Chiński Mur.
Wielki Chiński Mur.Foto: Wikipedia/Jakub Hałun/c.c. 3.0

Do zbiorów starych druków Biblioteki Narodowej w Warszawie trafił niedawno traktat poświęcony medycynie chińskiej, wydany w końcu XVII wieku w Norymberdze na podstawie rękopisów lwowskiego jezuity Michała Piotra Boyma.
Na rozmowę z Łukaszem Kozakiem z Biblioteki Narodowej, Radosławem Pyfflem z Centrum Studiów Polska-Azja oraz prof. Bogdanem Góralczykiem poświęconą postaci Michała Boyma zapraszają Bartosz Panek i Kuba Borysiak.

19 października (niedziela), godz. 16.00-18.00

bch

Zobacz więcej na temat: Chiny turystyka
Czytaj także

Polskich Brazylijczyków poznasz po nazwisku

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2014 18:00
Na południu Brazylii mieszka niezwykle liczna grupa osób polskiego pochodzenia. Skąd się tam wzięli? Czy poza nazwiskiem i korzeniami coś łączy je z Polską? Temat zbadała w reportażu "Listy Brazylia - Polska" Katarzyna Błaszczyk, która w Dwójce opowiedziała o swojej fascynującej podróży do kraju kawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ethio-jazz - bunt etiopskiej duszy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 18:50
Dla Etiopczyków tekst jest ważniejszy niż muzyka. Dużo czasu im zajęło, by zrozumieć, że komuś, kto nie rozumie słów, utwór może się podobać - mówią goście audycji "Słuchaj świata".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy pisarz z Czarnego Lądu znów otrzyma literackiego Nobla?

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2014 08:07
Głód, śmierć, choroby – stereotypowe patrzenie na Afrykę nie pozwala zobaczyć, że kontynent ten ma wiele do zaoferowania człowiekowi Zachodu. Choćby fantastyczną literaturę, o czym rozmawialiśmy w audycji "Słuchaj świata”.
rozwiń zwiń