Szkoły pełne muzealników. Przerwy niczym targowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:04
- Zaintrygowało nas, że to zjawisko jest niezwykle masowe - mówiła etnografka Anna Grunwald, która w Dwójce opowiadała o społecznym fenomenie dziecięcego kolekcjonowania.
Audio
  • Anna Grunwald o dziecięcych kolekcjach (Źródła/Dwójka)
Wiele firm tworzy produkty z myślą o dziecięcym zamiłowaniu do kolekcjonowania (zdjęcie ilustracyjne)
Wiele firm tworzy produkty z myślą o dziecięcym zamiłowaniu do kolekcjonowania (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/ElisaRiva

21 listopada w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, w ramach projektu "O! Kolekcja", odbędą się warsztaty dla kolekcjonerów i pokazy rodzinnych zbiorów. Goszcząca w audycji "Źródła" Anna Grunwald zwracała uwagę, że najmłodsi kolekcjonerzy idą w ilość, zaś w wieku nastoletnim szukają unikatowości i własnego stylu. 

- Istotną rolę w kolekcjonowaniu dziecięcym odgrywa przerwa szkolna, która jest targowiskiem. Podczas niej dochodzi do transakcji, wymiany, a nawet i oszustw. Prawdziwym kolekcjonerem jest ten, który potrafi nawet ukraść dla kolekcji - wyjaśniała w rozmowie z Piotrem Kędziorkiem.

Anna Grunwald opowiadała o tym, co najchętniej kolekcjonują dzieci, ale też o kodeksie etycznym, który profesjonalnym muzealnikom zabrania gromadzenia pewnych przedmiotów.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Anna Grunwald

Data emisji: 6.11.2015

Godzina emisji: 12.00

bch/jp

Zobacz więcej na temat: dzieci Piotr Kędziorek
Czytaj także

Jak Ku Klux Klan "zmiękczył" swój rasizm

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2015 10:00
- Dziś ich retoryka w pierwszym kontakcie nie budzi oburzenia, przez co bogobojny obywatel łatwo ją przyswaja - mówiła w Dwójce Katarzyna Surmiak-Domańska, autorka książki poświęconej Ku Klux Klanowi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Cicha i Różewicz na Walentynki

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2015 09:00
Białostocka artystka w najbliższym czasie zaśpiewa wiersze Różewicza w miastach, z którymi poeta był związany. W Dwójce opowiadała o tym, jak literat zareagował na piosenkową wersję swojej twórczości.
rozwiń zwiń