WOMEX 2024. Największe targi muzyki świata szykują show po raz 30.

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2024 16:00
Do 15 lipca można zgłaszać się jako artysta / promotor / menedżer na targi world music WOMEX 2024. Dlaczego warto? O tym w dzisiejszych Źródłach!
Audio
WOMEX 2024
WOMEX 2024Foto: womex

W dniach 23-27 października br., w Manchesterze w Wielkiej Brytanii odbędą się 30. targi muzyki świata WOMEX! Polskich twórców wspiera Instytut Adama Mickiewicza, który oferuje wsparcie finansowe i merytoryczne.

Udział w targach WOMEX 2024 to nie tylko doskonała okazja do nawiązania wartościowych kontaktów z profesjonalistami, ale przede wszystkim do podzielenia się swoją wizją muzyki ze światem. WOMEX 2024 to także platforma do podjęcia nowych wyzwań i spotkania z innowacyjnymi i fascynującymi zjawiskami muzycznymi!

Instytut zaprasza do zapoznania się z ofertą open call

Targi WOMEX (World Music Expo) są największą na świecie platformą zrzeszającą artystów muzyki świata.

- Misją Instytutu Adama Mickiewicza jest przede wszystkim promocja polskiej sztuki za granicą, nawiązywanie współprac i partnerstw, pomoc artystom w zaistnieniu na międzynarodowym rynku – mówiła Paulina Synoradzka z IAM. – Do 15 lipca prowadzimy open call. Należy wysłać formularz zgłoszeniowy, chcielibyśmy się z niego dowiedzieć o doświadczeniach kandydatów i celach, jakie chcą zrealizować podczas WOMEX. Ważnym punktem jest także promocja, oczekujemy od kandydata załączenia materiałów promocyjnych.

Czy doświadczenie udziału w podobnych wydarzeniach pomaga? Z pewnością. Ale, jak podkreśla Synoradzka, w tym roku Instytut otwiera się na wszystkich, chcąc by delegaci byli jak najbardziej różnorodni.

- Stawiamy przede wszystkim na pomysł i cel wyjazdu. W tym roku będziemy w stanie zabrać 12 osób jako naszych delegatów. Podzieliliśmy ich na trzy kategorie: pierwsza to artysta/zespół/self manager, druga – managerowie/wydawcy/promotorzy, trzecia kategoria to festiwale muzyczne i agencje koncertowe.

Sam formularz jest czasochłonny i wymaga załączenia poszczególnych materiałów – uprzedza pracowniczka IAM-u. W zamian za poświęcony na przygotowanie się do prezentacji na WOMEX czas, Instytut obiecuje wsparcie finansowe i promocyjne.

- Głównym zadaniem naszych delegatów jest oczywiście promocja Polski i swojej twórczości. Dlatego im więcej kontaktów, spotkań – tym lepiej. Ponadto podczas targów odbywają się panele dyskusyjne, koncerty – zachęcamy do brania w nich udziału! Nasze stoisko, stoisko Instytutu Adama Mickiewicza, tworzymy właśnie dla delegatów i zachęcamy, by wykorzystywać tę przestrzeń na spotkania.


Kobiety spiskie z Jurgowa lata 50. XX w. Kobiety spiskie z Jurgowa lata 50. XX w.

Ponadto w audycji - rozmowa z Marianem Kiklą o kulturze Górali Spiskich.

- Dziś słowo góral, większość osób automatycznie utożsamia z mieszkańcami Podhala. - Kultura tego regionu przyciąga mieszkańców Spisza - mówił z żalem. - Czasami mam problemy z ludźmi, bo pytam się jaki z ciebie góral podhalański, jak miałeś dwóch dziadków ze Spisza, a on że ma babkę z Podhala. Każdy teraz próbuje udowodnić, że ma prawo do tej kultury.

Posłuchaj
20:01 Marian Kikla o Spiszu.mp3

 

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 11.07.2024

Godzina emisji: 15.15


mat. promocyjne/mg