Żywot pieśni, pieśni żywota

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2026 13:00
Nie są tu wymagane wcześniejsza wiedza czy umiejętności wokalne. Nie trzeba od razu śpiewać, może po prostu usiąść i posłuchać. Udział mogą wziąć młodzież i dorośli. A w czym?
Spotkanie z cyklu Żywot pieśni, pieśni żywota
Spotkanie z cyklu Żywot pieśni, pieśni żywotaFoto: mat. pras.

>>> Posłuchaj audycji "Źródła"

W kolejnym spotkaniu z cyklu "Żywot pieśni, pieśni żywota". Spotkania śpiewacze pod taką nazwą odbywają się w Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, dotyczą pieśni ilustrujących rozmaitych zjawisk społecznych, prezentując archiwalne i współczesne nagrania oraz wydawnictwa tematyczne.

Najbliższe spotkanie już w ten czwartek, poprowadzi Marta Domachowska. Etnolożka, badaczka polskiej kultury ludowej, uczennica wiejskich śpiewaków, tancerzy i muzykantów. Współzałożycielka toruńskiej grupy ,,n obrotów” oraz Forum Muzyki Tradycyjnej. Współtwórczyni Laboratorium Zabaw Tradycyjnych. Basistka i śpiewaczka w kapeli Zedel/Domachowska/Rosik.

Zgłębia, praktykuje i popularyzuje polskie tradycje muzyczne m.in. poprzez potańcówki, koncerty, warsztaty i spotkania śpiewacze. Na co dzień zajmuje się edukacją i organizacją wydarzeń muzycznych w Muzeum Etnograficznym im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu. Lubi jak jest do rymu i do taktu.


***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadzi: Aleksandra Tykarska

Data emisji: 11.08.2026

Godzina emisji: 12.00