Festiwal Opowiadania. "Bijący puls współczesności"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2015 17:25
- Opowiadania to nie tylko bajki, baśnie, legendy. To także historie z życia wzięte – podkreślał Jarek Kaczmarek, zapraszając na X Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania w Warszawie.
Audio
  • Z Jarkiem Kaczmarkiem o X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania rozmawia Kuba Borysiak (Źródła/Dwójka)
  • Jihad Darwiche o sztuce opowiadania i spektaklu "Kobiety z placu Tahrir" (Źródła/Dwójka)
  • Spotkanie z gośćmi Festiwalu Sztuki Opowiadania, m.in. z Kiryłem Nikiforowem - opowiadaczem z Jakucji, który przedstawi w Warszawie tradycyjny narodowy epos jakucki - "Ołoncho" (Źródła/Dwójka)
Kobiety podczas demonstracji na kairskim placu Tahrir, kwiecień 2013 r. Jihad Darwiche przedstawi na tegorocznym Festiwalu Opowiadania spektakl Kobiety z placu Tahrir
Kobiety podczas demonstracji na kairskim placu Tahrir, kwiecień 2013 r. Jihad Darwiche przedstawi na tegorocznym Festiwalu Opowiadania spektakl "Kobiety z placu Tahrir" Foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN

Jednym z gości tegorocznego festiwalu jest Jihad Darwiche (Liban/Francja) - jeden z najwybitniejszych współczesnych opowiadaczy, nie tylko świata arabskiego, który czerpie inspiracje zarówno z tradycyjnego repertuaru eposów, baśni z kręgu "Księgi tysiąca i jednej nocy" czy przypowieści Hodży Nasreddina, jak i ze swoich doświadczeń w roli dziennikarza i reportera.

Zobacz więcej
ea4edee2-5512-4406-9c45-6c786b5ce9ab.jpg
X Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania

Tym razem Jihad zaprezentował m.in. spektakl "Kobiety z placu Tahrir". O tej poruszającej opowieści opartej na autentycznych historiach zwykłych kobiet, wciągniętych w wir rewolucji w Egipcie, mówił w Dwójce.

***

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Jihad Darwiche oraz Jarek Kaczmarek (Stowarzyszenie Grupa Studnia O.)

Data emisji: 18.11.2015

Godzina emisji: 12.00

Materiał wyemitowano w audycji "Źródła".

jp/mc

Zobacz więcej na temat: Kuba Borysiak opowiadanie
Czytaj także

Wojna modowa wśród pienińskich szczytów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 14:00
- Górali szczawnickich odróżnia od typowych górali pienińskich strój - opowiadała Barbara Alina Węglarz, dyrektorka Muzeum Pienińskiego w Szlachtowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szkoły pełne muzealników. Przerwy niczym targowiska

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2015 17:04
- Zaintrygowało nas, że to zjawisko jest niezwykle masowe - mówiła etnografka Anna Grunwald, która w Dwójce opowiadała o społecznym fenomenie dziecięcego kolekcjonowania.
rozwiń zwiń