Program jest zróżnicowany i niezwykle bogaty - festiwal to pełen przekrój epok, stylów i gatunków. Poza klasyką jest tu również miejsce na jazzowe brzmienia i piosenkę literacką.
Podczas koncertu inauguracyjnego, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godz. 21.00, wystąpi Martin Garcia Garcia, hiszpański pianista, zdobywca III nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w 2021 roku. Towarzyszyć mu będzie Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa pod batutą Pawła Kosa-Nowickiego. Muzycy zagrają V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 Ludwiga van Beethovena i Symfonię 88 G-dur Hob.I:88 Josepha Haydna.
W finałowy wieczór 2 lipca o godz. 21.00 zagrają mistrzowie: Mateusz Smoczyński (skrzypce) i Janusz Olejniczak (fortepian) wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.
Melomanów ceniących muzykę barokową ucieszy zapewne obecność zespołu Altberg Ensemble, który specjalizuje się w wykonawstwie utworów z tych czasów. Z kolei miłośnicy instrumentów z epoki będą mieli okazję wziąć udział w koncercie wykonanym na fortepianie historycznym Bösendorfer, datowanym na drugą połowę XIX wieku, który znajduje się w Pałacu w Radziejowicach. Zagra na nim Hubert Rutkowski, pianista i pedagog. W przeszłości na tym instrumencie grywał między innymi Ignacy Jan Paderewski i Johannes Brahms.
Jazzowym akcentem będzie występ Grzecha Piotrowskiego z zespołem oraz gościem specjalnym, którym będzie Ruth Wilhelmine Meyer (śpiew) oraz koncert saksofonisty Piotra Barona, który wystąpi wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną pod batutą Marka Wroniszewskiego.
Aktorka Katarzyna Żak zaśpiewa piosenki Agnieszki Osieckiej w niepowtarzalnej interpretacji i pięknych aranżacjach. Pojawią się tu między innymi dwa nowe utwory napisane do nieznanych wcześniej słów Osieckiej.
W programie festiwalu znalazł się też wieczór poświęcony 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Wśród kompozycji, które zostaną zaprezentowane, znajdą się m.in. pieśni żydowskie i znane przeboje, jak choćby "Tango milonga".
W trakcie XIV Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa goście będą mieli okazję posłuchać utworów z różnych epok. Prezentowane będą kompozycje m.in. Antonio Vivaldiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Josepha Haydna, Georgesa Bizeta, Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Henryka Warsa, Szymona Laksa, Witolda Lutosławskiego czy Krzysztofa Herdzina.
Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach to znane i cenione wydarzenie muzyczne. Zainaugurował je Jerzy Waldorff, pisarz, publicysta, krytyk muzyczny i działacz społeczny, rozpoczynając w 1997 roku cykl koncertów "Letnie spotkania ze sztuką w Radziejowicach". Ich kontynuacją jest festiwal, którego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku, a który dziś obejmuje kilkanaście koncertów i wystawy towarzyszące, przyciągając w ciągu ośmiu dni kilka tysięcy melomanów.
Jerzy Waldorff, wieloletni rezydent radziejowickiego pałacu, apelował: "Stąd powinien emanować kult sztuki, dźwięku, słowa, malarstwa, barwy na całą okolicę, bowiem Polska jak długo będzie miała tylko parę miast z wielką sztuką, Warszawę, Kraków czy Gdańsk, będzie blada. Prawdziwie kulturalne państwo to takie, gdzie sztuka jest poniekąd wszędzie". Idea Waldorffa pozostaje żywa, a Dom Pracy Twórczej z siedzibą w Pałacu w Radziejowicach kontynuuje tradycję zapoczątkowaną przez swojego muzycznego patrona.
Każdego wieczora o godzinie 21.00 odbywają się koncerty w namiocie festiwalowym, jednocześnie kontynuowany jest zapoczątkowany kilka lat temu cykl koncertów kameralnych w Nowym Domu Sztuki o godz. 18.00. Koncertom towarzyszą wystawy - w tym roku udostępniona publiczności będzie m.in. wystawa poświęcona Ignacemu Janowi Paderewskiemu realizowana we współpracy z Domem Spotkań z Historii (ekspozycja na terenie parku).
Dom Pracy Twórczej w Radziejowicach - organizator festiwalu - mieści się na terenie zespołu pałacowo-parkowego z galeriami muzealnymi i wystawami. Można tu podziwiać między innymi bogatą kolekcję obrazów Józefa Chełmońskiego. W parku o powierzchni około 26 hektarów ze starodrzewem, malowniczymi ścieżkami, przypałacowymi obiektami podziwiać można m.in. unikalną parkową galerią portretów rzeźbiarskich przedstawiających wybitne postaci polskiej kultury.