Warszawska Opera Kameralna dołączyła do akcji #zostańwdomu i stworzyła cykl Opera z fotela. - Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu publiczności, udostępniamy nasze nagrania audio i wideo, zdjęcia ze spektakli czy wystawy. Przygotowaliśmy m.in. najpiękniejsze arie operowe z kolejnych edycji Festiwalu Mozartowskiego - podkreśliła rozmówczyni.
Alicja Węgorzewska: nie lubię oglądać się za siebie. Wolę patrzeć do przodu
- Cykl jest dla wszystkich. Serwujemy przystawkę w postaci opowieści o powstawaniu danej arii. Nagrania naszych oper dedykujemy także do bardziej wyrafinowanej publiczności. Chcemy spełniać muzyczne marzenia. Udostępnione nagrania nie były dostępne nigdy wcześniej, jest to zatem unikalny moment - zaznaczyła.
- Muzyka jest językiem obcym. Nie będziemy posługiwać się nim, jeśli nie będziemy tego chcieli. Najlepiej zaczynać jak najwcześniej, a więc jeszcze w łonie matki. Ważny jest też okres pomiędzy 2. a 6. rokiem życia. Oglądałam rodziny, które przychodziły na spektakle i koncerty. W Japonii zauważyłam pokoje rodzinne, które wyglądały jak studio radiowe, gdzie można było obcować ze sztuką wizualną, aby dzieci nie przeszkadzały publiczności, ale mogły słuchać muzyki. Marzę o tym, by coś podobnego powstało w Polsce - przyznała Alicja Węgorzewska-Whiskerd.
Więcej w nagraniu.
* * *
Audycja: "Kulturalnie na temat"
Prowadzący: Katarzyna Cygler
Gość: Alicja Węgorzewska-Whiskerd (Warszawska Opera Kameralna)
Data emisji: 05.04.2020
Godzina emisji: 23.37
PR24/pkr