Niezapomniane piosenki Wojciecha Młynarskiego

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2020 14:36
Obserwuj nas na Google News
Znakomity satyryk, artysta kabaretowy, poeta, ale przede wszystkim fenomenalny tekściarz. Najbardziej ujmującą cechą była jednak jego nieustępująca skromność. Kolejne "Niemodne przyjemności" poświęcone były niezapomnianemu Wojciechowi Młynarskiemu.
Wojciech Młynarski
Wojciech MłynarskiFoto: NAC

Na warsztat słowa Młynarskiego, poza samym autorem, wzięli Gołas, Kobuszewski i Pawlik. Sam bohater audycji zawtórował Edwardowi Dziewońskiemu w wykonaniu skeczu "Profesor". Panowie opowiedzieli o niektórych powiedzonkach, które bywają średnio precyzyjne.

Anna Seniuk i Anita Dymszówna, niczym bohaterki "Rodziny Adamsów", wyśpiewały pozytywne i te mniej radosne wiadomości w utworze "Po co babcię denerwować?". Kamila Klimczak wykonała "Więcej niż Monolog" przy akompaniamencie muzycznym pianisty Dawida Rudnickiego. Piotr Machalica uraczył nas wykonaniem utworu "Ballada o dwóch koniach", w którym słuchaliśmy co nieco o współczesnych autorytetach. W grę weszły nozdrza, dekolt i wargi, gdy Wiesław Michnikowski zabrał się za interpretację tekstu "Jak ci Amanci". Natomiast Jan Kobuszewski opowiedział Państwu socjologiczną opowiastkę "Wójta się nie bójta".

Na spotkanie z Wojciechem Młynarskim i jego niepowtarzalnymi tekstami zapraszał Roman Dziewoński.

***

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 27.05.2020

Godzina emisji: 21.30 

Zobacz więcej na temat: kabaret Wojciech Młynarski
Czytaj także

Wojciech Młynarski: cenzurę trzeba było umieć wywieść w pole

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2015 20:11
- To był rodzaj gry. Chodziło o to, by powiedzieć, co się chciało, a jednocześnie by cenzorzy nie mieli się do czego przyczepić - tłumaczył w Jedynce artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Roman Dziewoński: "Sęk" zapewnił im nieśmiertelność

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2016 17:00
"Klucz Kulturowy" na literę "D" nie mógł się obyć bez legendarnego Kabaretu Dudek. Czwórka rozmawiała o nim z synem Edwarda Dziewońskiego, aktora, kabareciarza, założyciela i kierownika Dudka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Ozga: najbardziej lubię śpiewać własne piosenki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2019 12:55
Jego teksty śpiewali najwięksi: Anna Maria Jopek, Edyta Geppert, Ewa Błaszczyk, Andrzej Zieliński czy Michał Bajor. Jak odnaleźć w sobie pogodę ducha i rozbawiać publiczność mówił Andrzej Ozga - aktor, piosenkarz, autor, satyryk i reżyser.
rozwiń zwiń