Polskie Radio
Section05

Andreas Wellinger

Zniszczoł nie wykorzystał szansy. Polak poza podium

Aleksander Zniszczoł zajął ósme miejsce w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen. Polak prowadził na półmetku zawodów z dużą przewagą, ale, podobnie jak dzień wcześniej, dużo gorzej spisał się w drugiej próbie. Ostatecznie zwyciężył Niemiec Andreas Wellinger.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Kamil Stoch Aleksander Zniszczoł Dawid Kubacki Ryoyu Kobayashi Stefan Kraft

Polacy bez przełamania w Wiśle. Żyła poprawił się w 2. serii

Japończyk Ryoyu Kobayashi wygrał w Wiśle konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich, zaliczany też do klasyfikacji PolSKIego Turnieju. Na podium stanęli też Austriak Stefan Kraft oraz Niemiec Andreas Wellinger. Najlepszy z Polaków był Piotr Żyła, który zajął 14. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Piotr Żyła Dawid Kubacki Kamil Stoch Aleksander Zniszczoł Paweł Wąsek Klemens Murańka Ryoyu Kobayashi Stefan Kraft

Cztery razy drugi - raz pierwszy. Wielki triumf Kobayashiego

Ryoyu Kobayashi przypieczętował swój trzeci triumf w Turnieju Czterech Skoczni. Na Paul-Ausserleitner-Schanze w Bischofshofen Japończyk był drugi, dzięki czemu obronił przewagę w klasyfikacji generalnej imprezy. Triumfował Stefan Kraft, a podium uzupełnił Anze Lanisek. To był także dobry dzień dla polskich skoczków, których w drugiej serii zobaczyliśmy aż pięciu.
Zobacz więcej na temat:  sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2023/24 Turniej Czterech Skoczni Kamil Stoch Dawid Kubacki Piotr Żyła Aleksander Zniszczoł Ryoyu Kobayashi

Noworoczny konkurs dla Laniska. Polacy tłem dla najlepszych

Słoweniec Anze Lanisek wygrał w poniedziałek noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen, który był drugim przystankiem w ramach 72. Turnieju Czterech Skoczni. Drugi był Japończyk Ryoyu Kobayashi, a trzeci Niemiec Andreas Wellinger, który pozostał liderem TCS. Polscy skoczkowie znowu nie zachwycili. Najlepszy z nich Aleksander Zniszczoł zajął 21. miejsce.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Turniej Czterech Skoczni Kamil Stoch Piotr Żyła Dawid Kubacki Aleksander Zniszczoł Anze Lanisek Ryoyu Kobayashi

Polacy nadal bez formy. Żyłę uratowała dyskwalifikacja

Sylwestrowe kwalifikacje do drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni nie były udane dla reprezentantów Polski. Maciej Kot i Paweł Wąsek nie awansowali do zawodów, a na 50. miejscu uplasował się Piotr Żyła, który promocję zawdzięcza dyskwalifikacji Domena Prevca.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2023/24 Kamil Stoch Thomas Thurnbichler Stefan Kraft Paweł Wąsek Aleksander Zniszczoł Piotr Żyła Maciej Kot Dawid Kubacki Turniej Czterech Skoczni Anze Lanisek