Polskie Radio
Section05

CBA

"Takie same komentarze słyszałem w kwestii Nowaka". Müller o zarzutach ws. upolitycznienia sprawy Giertycha

- Rzecznik rządu Piotr Müller odrzuca zarzut, że moment zatrzymania mec. Romana Giertycha jest powiązany z sytuacją polityczną. Jak podkreśla, w każdym dniu można byłoby znaleźć pretekst polityczny rzekomo uzasadniający zatrzymanie osoby, która kiedykolwiek pełniła jakąkolwiek funkcję publiczną.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych POLSKA Piotr Müller prokuratura

"Aspekt polityczny ma największe znaczenie". Poncyljusz o zatrzymaniu Giertycha

- Roman Giertych jako adwokat świadczył swoje usługi różnym klientom i rozumiem, że za to dzisiaj też ponosi konsekwencje. Chociaż nie mam wątpliwości, że ten aspekt polityczny ma największe znaczenie w całej tej wczorajszej zawierusze - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Poncyljusz (KO), komentując czwartkowe zatrzymanie i przeszukanie w domu Romana Giertycha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka koalicja obywatelska Roman Giertych służby i bezpieczeństwo Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymanie

Roman Giertych nadal przebywa w szpitalu. Prokuratura ma 48 godzin na przedstawienie zarzutów

Roman Giertych trafił w czwartek po południu do szpitala. Adwokat stracił przytomność podczas przeszukania swojej willi w podwarszawskim Józefowie. Giertych został zatrzymany na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu i jeżeli jego stan zdrowia na to pozwoli, zostanie przewieziony w piątek na przesłuchanie w charakterze podejrzanego.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych prokuratura POLSKA

Karczewski o zatrzymaniu Giertycha: absolutnie nie ma to nic wspólnego z polityką, jak widać CBA jest potrzebne

- Zatrzymanie Romana Giertycha było związane z działaniami CBA, które na pewno nie robi tego z zemsty na naszych przeciwnikach politycznych, którzy chcieli je zlikwidować, a jak widać, jest ono w Polsce potrzebne. Mamy jeszcze dużo do zrobienia, by budować uczciwą Polskę - powiedział Stanisław Karczewski senator z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Adrian Klarenbach Stanisław Karczewski Prawo i Sprawiedliwość Roman Giertych przestępczość przestępczość gospodarcza

"Sprawa czysto kryminalna". Cezary Gmyz o zatrzymaniu Romana Giertycha

- Z tego, co wiem, do zatrzymania miało dojść znacznie wcześniej. Tylko że Roman Giertych i Ryszard K. przebywali poza granicami kraju. Fakt, że pojawili się jednego dnia, w tym samym czasie pozwolił na realizację sprawy. Sprawa jest czysto kryminalna, przywłaszczenie to przestępczość białych kołnierzyków - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.
Zobacz więcej na temat:  Roman Giertych przestępczość POLSKA służby i bezpieczeństwo

TYLKO U NAS Zatrzymania Giertycha i Krauzego. Żaryn: materiał dowodowy jest bardzo mocny

- Mamy do czynienia ze sprawą drobiazgowo przeanalizowaną przez CBA. Materiał dowodowy jest bardzo mocny i dotyczy - podkreślmy to - działania na szkodę spółki - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds służb specjalnych, w komentarzu do zatrzymania Romana Giertycha i Ryszarda Krauzego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Stanisław Żaryn Antoni Trzmiel prokuratura Roman Giertych

Arkadiusz Mularczyk: od wielu lat działania Romana Giertycha budziły bardzo poważne wątpliwości

- Państwo musi działać, chronić swoje interesy oraz chronić obywateli przed działaniami niezgodnymi z prawem. Powinno działać tak, że osoby łamiące prawo, powinny się tego prawa obawiać - powiedział Arkadiusz Mularczyk z Prawa i Sprawiedliwości, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Antoni Trzmiel Arkadiusz Mularczyk Roman Giertych przestępczość przestępczość gospodarcza