Polskie Radio
Section05

Dawid Kubacki

Wielki powrót. Kubacki i Stoch ze złotem i srebrem MŚ

Dawid Kubacki mistrzem, a Kamil Stoch wicemistrzem świata na skoczni normalnej podczas MŚ w narciarstwie klasycznym w Seefeld! Kubacki po pierwszej serii był dopiero 27., a Stoch zajmował 18. miejsce, jednak znakomite skoki w drugiej serii pozwoliły im na fenomenalny atak na najwyższe pozycje. Trzecie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie Seefeld 2019 sporty zimowe narciarstwo klasyczne Kamil Stoch

Słaby występ polskich skoczków w Zakopanem

Stefan Kraft wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Austriak skoczył na odległość 133 i 132,5 metra dzięki czemu zdobył 278.3 punktu. Najlepszy z Polaków - Dawid Kubacki (128 i 130 m - 261 pkt) - był 12. Drugie miejsce zajął Norweg Robert Johansson (131,5 i 133,5m - 275.7 pkt.), a trzeci był Japończyk Yukiya Sato (133 i 131,5 m - 273.3 pkt.).
Zobacz więcej na temat:  Zakopane Skoki narciarskie Piotr Żyła Kamil Stoch

Dramatyczny konkurs w Zakopanem. Polacy na podium

Reprezentanci Polski skaczący w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki, zajęli w Zakopanem trzecie miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zwyciężyli Niemcy z przewagą 0,1 pkt nad Austrią. Konkurs obfitował w dalekie skoki i dramatyczne wydarzenia: rekord skoczni pobił Kubacki, a groźny upadek w drugiej serii zaliczył Niemiec David Siegel.
Zobacz więcej na temat:  PŚ w skokach 2018/2019 Kamil Stoch Piotr Żyła Maciej Kot sporty zimowe Skoki narciarskie SPORT

Trzech Polaków w czołowej dziesiątce Turnieju Czterech Skoczni

Ryoyu Kobayashi wygrał pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich. Japończyk skoczył na odległość 138,5 i 126,5 m, dzięki czemu uzyskał 282,3 pkt. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki, który w pierwszy skoku uzyskał 128,5 m, a w drugim 133,5 m i łącznie zdobył 269.8 pkt.
Zobacz więcej na temat:  szachy Skoki narciarskie Kamil Stoch Turniej Czterech Skoczni Piotr Żyła